Võrumaal, Misso rallikrossirajal peetud Olerex Eesti meistrivõistluste viiendal etapil võitsid peafavoriidid – EST RX

Võrumaal, Misso rallikrossirajal peetud Olerex Eesti meistrivõistluste viiendal etapil võitsid peafavoriidid

Võrumaal, Misso rallikrossirajal peetud Olerex Eesti meistrivõistluste viiendal etapil võtsid taas esikohad ka peafavoriidid Sten Oja, Arvo Kask, Kalmer Vaht ja Casper Eerikson.Toimuval hooajal on pidanud küll korduvalt sama järjestuse üles lugema, kuid enamik neist kohtadest pole tulnud ilma võitluse ja draamadeta. Kõik on pidanud nägema tõsiselt vaeva, et saavutatu välja teenida. Lisaks oli kuum ilm kahtlemata raske nii sõitjatele, autodele kui ka rehvidele.

Kiireimas, neliveoliste ehk SuperCar klassis võitnud Sten Oja pidi korduvalt startides leppima konkurentidele alla jäämisega. Sama juhtus ka finaalsõidus, kui Ranno Bundsen möödus kohe algul Stenist ja juhtis mõne ringi. Sten: „Saime auto ilusasti seadesse, kuid see probleem oli, et rehvid läksid kuumaks ja pidamine vähenes. Samas finaalis valisin ka liiga kõrged pöörded stardis ja lasin rattad all ringi ning Ranno saigi parema stardiga ees minema. Aga siis paar ringi hiljem Ranno eksis, lasi kurvi pikaks ja saingi mööda. Siis tuli rahulikult lõpuni tulla.“ Teise koha saigi väga head sõitu teinud Ranno Bundsen ja kolmandana ületas finišijoone Otto Täht.

Enim võistlejaid kohale toonud esiveoliste Super1600 ja Junior1600 ühisklassis võitis Arvo Kask: „Sel korral tuli natukene kergemalt kui varem. Ootasin enim Andre Kurest, kes näitaski häid aegu, kuid startis minu tagant. Kartsin veidi ka starti, aga see läks puhtalt ja sain minema. Täna kasutasin naljakat taktikat oma õdedega, sest meie raadioside oli rikkis ja jokkerile minekuks märgu andmine keeruline. Seega sai otsustatud, et kui piisav vahe on sees, siis antakse mulle fännilipuga märku ja tean, et on õige aeg. Iseendalgi oli rooli taga naljakas, kuid kuidagi pidi lahendama!“ Teise koha sai väga pingelises sõidus Priit Rebane, Jaan Pettai ja Andre Kure ees. Nende sõit kulmineeruski finaali viiendal ringil, kui Rebane jokkerist väljudes põrkas Pettaiga kõvasti kokku. Palju ei jäänud puudu, et lausa kolm autot olnuks katki, kuid õnneks laabus kõik hästi ja tagant lähenevad konkurendid sellest „rongist“ mööda ei saanud. Noorte arvestuses võitis A-finaali jõudnud Casper Eerikson, uustulnuk Mihkel Varuli ja Mart Tikkerbäri ees.

Tagaveoliste TouringCar klassis võidutses Kalmer Vaht, Andrus Karu ja Siim Sündema ees. Andrus Karu oli ehk tõenäoliseim ohustaja, kuid peab oma puuduseks veel kogemuse vähesust. Kalmer konkurenti kohta: „Andrusel on vähe võimsam auto, jälgisin pidevalt peeglitest, et asfaldiosal tuleb ta jõudsalt järgi, kuid kruusal sain taas eest ära.“

Järgmine etapp toimub veidi vähem kui kuu pärast, 10.augustil Põltsamaal, Piiroja rallikrossirajal.