FIA NEZ 3.etapp ehk legendaarne MUSA Rallikross – EST RX

FIA NEZ 3.etapp ehk legendaarne MUSA Rallikross

Sellel nädalavahetusel peeti Põhja-Euroopa meistrivõistluste kolmas etapp Lätis Bauskas MUSA rallikrossirajal. Eestlasi oli esindamas 14 osavõtjaga klassis, NEZ Super1600, kolmekordne Eesti meister, Janno Ligur. 

Janno kommenteeris: “Esimene päev trennis olin päris kiire ning suutsin oma klassi kiireima aja sõita, paraku aga ajasõit ebaõnnestus. Esimesel kiirel ringil ei sujunud kõik väga hästi, teisel tundsin et tuleb hea aeg kuni nägin, et konkurent on parkinud ennast trampliini peale, keset ideaaltrajektoori ning tulemuseks oli alles 8. aeg.

Esimene eelsõit oli täitsa okei ning olin omas klassis viies. Teine eelsõit läks aia taha, jäime Navickasega ühe tagaveolise Volvo taha kinni ning ei õnnestunud ka mööduda ja olin omas klassis viies. Kolmas eelsõit õnnestus väga hästi, sain eest ära ja head aega sõita, oma klassi teine.

Eelsõitude kokkuvõttes olin neljas, mis tähendab seda, et startisin teisest reast A-finaalis. Finaaliks leidsime autole ka ideaalilähedase seadistuse. Stardist sain hästi ära, esimeses kurvis olin neljas ning läksin ka kohe jokkerile, misjärel hakkasin järjest ronima. Suutsin sõita kiireid ringe ning liidrile Nitissile läheneda. Kahjuks purunes aga viiendal ringil veovõll ning tulemuseks seitsmenda koha punktid”.

Sõidu võitis vaieldamatult Baltimaade tippsõitja Reinis Nitiss, teine leedukas Ernestas Staponkus ja kolmas leedukas Kasparas Navickas.

Käsitsi mõõtmise tulemusega oleks jokkerilt tulnud Nitiss olnud kohakuti Liguriga, kuid kahjuks jäi antud duell seekord ära.

Janno on pettunud, et selle hooaja üks parimaid tulemusi ja heitlusi jäi ära ning tänab kõiki oma toetajad.

Foto: Henri Kalmist