Euroopa üks võimsaim ja legendaarseim RX võistlus koos 35000 pealtvaatajaga Rootsis Höljeses – EST RX

Euroopa üks võimsaim ja legendaarseim RX võistlus koos 35000 pealtvaatajaga Rootsis Höljeses

Sel nädalavahetusel peeti maha Euroopa rallikrossi kuues etapp ühes legendaarseimas riigis ja rajal, Rootsis Höljeses. Esimest korda tõusis tänavu 35 000 pealtvaataja ning suurima sõitjate arvuga etapil poodiumi kõrgeimale astmele norrakas Andreas Bakkerud. Terve nädalavahetuse head kiirust näidanud Monster Energia sõitja Andreas Bakkerud suutis ka finaalis üpriski agressiivse sõiduga edestada konkurente nagu wildcard sõitjast DTM staar Mattias Ekström ja Timmy Hansen.

Tõelist konkurentsi Bakkerudile pakkus Petter Solberg, kes kahjuks pidi taaskord katkestama, põhjuseks purunenud käigukast. Pärast seda sai Bakkerud teha oma sõitu ning kasvatada edu. Sellest aga ei piisanud, et võtta lihtne võit. Jokkerilt tulles langes Bakkerud nii Hanseni kui Ekströmi taha, kuid agressiivsete sõiduvõtetega suutis ta ennast taaskord esimeseks sõita ning seal ka püsida.

Eestlased, Reinsalu Sport ridades võistlevad Andri Õun ja Valdur Reinsalu võtsid 35 osavõtjaga SuperCar klassis vastavalt 33 ja 27. koha. Andri Õunal oli probleeme tehnikaga, täpsemalt mootoriga, mistõttu ka vastav koht. Valdur Reinsalu parim eelsõit oli 22. koht kuid ka temal ei olnud nädalavahetus probleemidevaba. Nimelt oli Reinsalu ja Marklundi vahel üsna suur kokkupõrge, mille tagajärjel purunes Anton Marklundi amortisaator. Kokkuvõtteks Reinsalul siis 27. koht.

Super1600 klassis purustas lätlase Reinis Nitissi võiduseerja taanlane Ulrik Linnemann. Kuni viimase ringini püsis esimesel kohal just Nitiss, ent jokkerist tulekul polnud edu piisav ja Linnemann võttis, mis võtta andis. Kolmanda koha saavutas Vadim Makarov. Olenemata sellest on Reinis Nitiss endiselt sarja liider.

Eestlased Janno Ligur ja Siim Saluri tegid 22 võistleja hulgas üsnagi tugeva esitlusel, olles stabiilselt eelsõitude 10-15 kohtadel. Saluri püsis kogu nädalavahetuse jooksul konkurentsis ja oli Jannost esimese kolme eelsõiduga ees pool. Neljadas eelsõidus Saluri aga katkestas ja kukkus üldarvestuses 14. kohale, mis kahjuks poolfinaalidesse pääsu enam ei taganud. Janno Ligur jõudis küll poolfinaali, kuid kokkupõrkel konkurendiga purunes mootori kinnitus ja sõit tuli katkestada. Kokkuvõtteks tubli 10 koht.

TouringCaris ei andnud iirlane Derek Tohill ei Castoralile ega ühelegi kohalikule mingisugust võimalust, võttes Rootsist maksimaalsed punktid. Teiseks sõitis rootslane Daniel Lundh ja kolmandaks teada tuntud Roman Castoral, kes pidas kuni viimaste meetriteni tugevat lahingut Tom Daniel Tanevik’ga.

JRX ehk juuniorites võitis esimest korda tänavu Kenneth Hanseni väiksem poeg Kevin Hansen. Teiseks platseerus varasemalt võidutsenud William Nilsson ning kolmandaks naissõitja Magda Andersson.

1. päev

2. päev

Fotod:
1. päev
2. päev

Live ülekande salvestus

Foto: RallycrossRX facebook