Rallikrossi Euroopa meistrivõistluste Rootsi etapil stardis neli eestlast! – EST RX

Rallikrossi Euroopa meistrivõistluste Rootsi etapil stardis neli eestlast!

Tuleval nädalavahetusel stardivad Rootsi RX etapil lausa neli eestlast, kahes erinevas klassis. Võimsaimas, SuperCar klassis astuvad võistlustulle Andri Õun ja Valdur Reinsalu ning esiveolistes ehk Super1600 pundis tulevikulootused Janno Ligur ja Siim Saluri.Tõenäoliselt kujuneb Rootsis toimuvast FIA Euroopa meistrivõistluste kuuendast etapist osalejaterohkeim ja üks põnevamaid, sest starti on astumas lausa 37 SuperCari, 25 tagaveolist TouringCari ning 23 esiveolist Super1600 masinat. Ühtlasi on osalemas mitmed tõelised staarid, kelleks on näiteks saksa turismiautode DTM kahekordne meister Mattias Ekström kui ka RX regulaarsed võistlejad Petter Solberg, Liam Doran ning ka näiteks Henning Solberg ja eestlastelegi tuttavad soomlased Silvo Viitanen, Atro Määttä jpt.

Nii Jannol, kui ka Siimul sellelt rajalt kogemused veel puuduvad. Siimu jaoks täitus pea unistus, juba Soome etapi järgselt lootis ta rohkem võistlejaid, kes muidu terves sarjas kaasa ei löö ning kellega on enda sõitu parem võrrelda. Sellegipoolest oodatakse kõrgeimat tulemust ehk just neil kahelt mehelt, sest üldiselt konkurentsis püsimine enam probleemiks ei ole.

Varem Höljesi rajal sõitnud Andri Õun võtab sellel nädalavahetusel toimuva pea ühe lausega kokku: „Kes Rootsis, Höljeses rallikrossi vaatamas käinud ei ole, see pole ka rallikrossi näinud. Olgem ausad, need kolmkümmend tuhat pealtvaatajat seal ikka teevad ürituse!“ Üldiselt peab ta rada üsna keeruliseks, kuid samas kiidab põnevust ja kiirust. Andri: „Rada on väga tehniline aga ka kiire, kui ma õigesti mäletan, siis on lausa neli kohta, kus auto korralikult maast lahti tõuseb ja näiteks vihmas teeb see sõitmise üsna keeruliseks. Pidevalt on vaja keerata ja sättida oma autot hüpeteks, kuid mudasel rajal pole see sugugi lihtne.“ Mees peab seda ilmselt kõige keerulisemaks rajaks, kus ta senini võistelnud on, lisaks on raja iseloom selline, et külgi lastakse seal pidevalt kokku.

Rootsis toimuva Euroopa meistrivõistluste etapi otseülekannet saab jälgida veebis http://rallycrossrx.com/livestream kodulehel pühapäeval algusega kell 14:00. Seda tasub kindlasti vaadata, sest nii tõsise konkurentsiga etappi sel hooajal ilmselt rohkem ei tule. Lisaks on ühistes startides oodata lisaks eestlastele ka tõeliste autospordistaaridega võitlusi.

Pilt: ERC24.com photo by QBA