Soome MV 6. etapp Hyvinkääl 10.09.2011 – EST RX

Soome MV 6. etapp Hyvinkääl 10.09.2011

Valdur Reinsalu ja Andri Õun osalesid 10. septembril 2011 Soome meistrivõistluste 6. etapil Hyvinkääl.
Võidusõitjaid oli kokku registreerunud 87, SuperCar klassis 17. Peale Valdur Reinsalu ja Andri Õuna osales Soome meistrivõistluste viimasel etapil ka eestlane Sten Suvemaa. SuperCar klassi sõidud algasid esimese eelsõiduga, sest Soome MV-l ei sõideta ajasõitu, vaid esimese eelsõidu võistlejad loositakse. Esimeses eelsõidus jäi Andri Õun 4. kohale. Valdur Reinsalu jäi oma eelsõidus väga napilt neljandaks, kaotades J. Karhapääle 0,04 sekundiga.

Esimese eelsõidu järel olid eestlased 14. ja 15. kohal. Andri Õun võttis enda eesmärgiks saada päeva jooksul aeg alla 3 minuti ja Valdur Reinsalu eesmärgiks oli sõita aeg alla 2.50 minuti.

Teises eelsõidus  Andri Õuna aeg oli 3,02 ehk selles sõidus ta veel oma eesmärki, sõita aeg alla 3 minuti, ei saavutanud.  Valdur Reinsalu oli oma sõidus 4. ja sarnaselt meeskonnakaaslasele, ei saavutanud ja tema oma eesmärki, sest teise eelsõidu aeg oli 2,52. Teise eelsõidu järel olid eestlased 11. ja 13. kohal.

Kolmandas eelsõidus oli Valdur Reinsalu stardis 13 minutit enne Andri Õuna, ehk sõitis Teemu Pätsi ja Harri Arolaga. Kuna Arola oma Mazda RX-7 katkestas (sõitis vastu rajapiiret ja lõhkus seetõttu auto), sõitis Valdur Reinsalu välja aja 2,49 ja täitis endale hommikul seatud eesmärgi.

Hetke enne Andri Õuna kolmanda eelsõidu starti algas paduvihm.  Sõit oli väga pingeline, kuna rada oli kõigile sõitjatele võrselt libe ja pakkus igas kurvis üllatusi nii rehvide pidamise kui ka juhtimise poolelt. Kolmanda eelsõidu võitis Lindström, teine oli 0,290 sekundiga Lautamäki, kolmas 0,644 sekundiga Andri Õun ja neljas Tapojärvi, kaotades Lindströmile 1,617 sekundit. Kolmandas eelsõidus sõitis Valdur Reinsalu välja teise aja ja Andri Õun vihmast libedal rajal oli kaheksas.

Eelsõitude kokkuvõttes pääsesid Andri Õun esimesena D- ja Valdur Reinsalu C-finaali. Kuna vihmasadu jätkus, oli rada endiselt väga libe. Andri Õun kahjuks D-finaalist edasi ei pääsenud.

Andri Õuna kommentaar: „Rada oli väga libe ja auklik. Kuna ühes kurvis läks trajektoor liiga pikaks, põrkusin kõrvalistuja poolega vastu valli, veljed läksid muda täis ja auto muutus raskesti juhitavaks –vibratsioon roolis tegi oma töö.“

Andri Õun märkis veel, et kuna kogemust on nüüdseks rallikrossiautos 8 võidusõidu jagu, puudub tal veel see võistlejale vajalik “ülbus“ – pressida nina vahele seal, kus kaasvõistleja seda võimalust pakub.

Valdur Reinsalu startis C-finaalis esireast ja võttis endale sihiks sõita Perkiomäki taga, kes samuti läks rajale esireast. Nimelt pääseb Soome meistrivõistluste finaalist edasi kaks kiiremat autot, mitte nagu Eesti või Euroopa meistrivõistlustel, kus järgmisesse finaali edasi pääseb vaid üks, kiireim. Kahjuks stardisirgele järgnevas esimeses kurvis sõitis Valdur Reinsalu autole tagant sisse kaasvõistleja ja seejärel lükkas teine võistleja tema Ford Fiestat eespoolt ning Reinsalu auto mootor suri välja. Ta sai küll liikuma, kuid kahjuks sealt kurvist viimasena. Sportlikust vihast end eespool olevatele konkurentidele järele sõita kahjuks midagi välja ei tulnud, kuna teisel ringil Ford Fiestaga juhtus midagi ja sõit tuli katkestada.

Päeva kokkuvõttes lõpetasid Valdur Reinsalu 14. ja Andri Õun 15. kohal.

Soome meistriks tuli kuuenda etapi võitnud Atro Määttä (Ford Focus).

Allikas: www.reinsalusport.ee