Janno Ligur-Läti autokrossi MV hõbe – EST RX

Janno Ligur-Läti autokrossi MV hõbe

Eelneval nädalavahetusel toimus Läti  autokrossi MV viimane etapp, millest väljus Eestit esindanud rallikrossisõitja Janno Ligur hõbemedaliga. Üldkokkuvõttes saavutas eestlane samuti II koha.

Uurisime Jannolt endalt pisut selja taha jäänud põneva võistluse kohta.

„Võistlusega jäin väga rahule. Läksime võistlusele kindla plaaniga see etapp võita. Enam- vähem saime sellega hakkama,“ on nooruke Janno saavutusega rahul. „Enne finaali kaalusime väga pikalt esirehvide valikut ja ka stardikoha valikut.“

Liguril, kes suutis võita ajasõidu ning oli ka peale kahte eelsõitu võistluse liider, ei õnnestunud kolmanda eelsõidu start kahjuks ideaalselt ja tuli leppida kolmanda kohaga. „Selles kolmanda eelsõidu stardis enda arust startisin nagu alati. Närv ei vedanud alt ega ka auto. Ma arvan, et konkurendid tegid lihtsalt väga hea stardi.“ kommenteerib sõitja ebaõnnestunud starti.

Küsisin Jannolt, et kui ta nüüd mõtleb tagasi võistlusele, kas siis oleks midagi, mida ta teeks teisiti. „Kuna esirea kolm kohta olid väga erinevad, valisin sisemise stardikoha, kus teekond kurvini oli kõige lühem, kuid puhast asfalti kõige vähem. Võib- olla oleks pidanud valima välimise stardikoha, kus asfalti osa kõige pikem oli ja oleksin saanud suurema kiiruse,“ arvab noormees.

Konkurentsi hindas eestlane kõrgeks nagu alati sellel võistlusel. Auto sai õnneks etapi käigus ainult kosmeetilisivigastusi ja tehnika poolelt olevat autoga kõik korras.

„Seekord läks kõik viperusteta. Päeva jooksul autoga probleeme polnud. Ajasõidu võitsin, teenisin ka sellega lisapunkti,“ ütles Läti autokrossi MV hõbe Janno Ligur lõpetuseks.

 

Rallikrossi perekond soovib omaltpoolt Jannole palju õnne väga tubli saavutuse puhul Lätis ja rohkelt edu ning uusi võite järgnevaks eluaastaks, sest Janno saab homme 15. aastaseks! Palju, palju õnne!