„Super mõtetega on Taani minek! Kartust pole, hetkeolukord tundub positiivne ja meeskonnatöö on parim!“ – EST RX

„Super mõtetega on Taani minek! Kartust pole, hetkeolukord tundub positiivne ja meeskonnatöö on parim!“

Norra etapp vaevalt seljataha jäänud, kui juba seab Sten Oja tiim end teele Taani, kus toimub NEZ sarja viimane etapp.

Uurisimegi siis hetkel NEZ sarja liidrilt endalt, millised on muljed möödunud etapilt ja milliste ootuste ja lootustega minnakse järgmisele- otsustavale etapile.

„Jäin Norra etapiga üsna rahule, sest rada oli võrdlemisi kiire ja tehnilise kohti oli vähe, kus minu auto eelis oleks silmapaistvalt välja paistnud… Pigem vastupidi! Vastased on väljas kogenud, autod on kiired ja tiimid professionaalsed,“ muljetas Sten Oja.

Autoga etapi jooksul suuri probleeme ei olnud, kuigi esimesel päeval kui sõitjatel oli võimalus trenni teha, jäi Stenil see osa vahele. Järgmine päev saadi auto seadistused üha enam häälde ja finaalis oli kõik väga hästi!

Konkurente, kes olevat kiiret ja hea tehnikaga, hindab eestlane kõrgelt: „Jenssen, Andersen, Antonsen, Valle, Nielsen- kõik öeldud peaksid minu teada olema käinud ka EM kaasa sõitmas, mis näitab, et kogemusi peab neil olema.“

Eelnevalt nimetatud seltskonnaga seoses toob Oja välja ka etapi meeldejäävama seiga enda jaoks: „Meeldejääv oli kindlasti stardi esimene kurv, kus 3. stardipositsiooni tõttu jäin ideaaltrajektoorist välja. Esimeses kurvis olime kõrvuti Svein Roger Anderseniga, meie ees oli Camilla Antonsen ja taga Frank Valle. See oli põnevaim hetk ilmselt minujaoks.

Korraldus Norras oli Steni sõnul ladus. “Hommikul oli raja näol tegu katastroofiga, sest rajal oli reaalselt ´´pool´´ meetrit vett, kuid see likvideeriti lõunaks ja võistlused jätkusid küll aga vaid 2 eelsõiduga, mis tähendas mulle, et eksimisvõimalust pole ja hästi tuleb sooritada mõlemad voorud, et finaalis hästi läheks! Õnneks meie tiimi taktika klappis ja kõik läks hästi,“ meenutab Oja.

Kui mõnel teisel nii noorel sõitjal oleks ärevus või isegi hirm enne nii tähtsat etappi, kui seda on tuleval nädalavahetusel Taanis, siis Sten ütleb hoopis: „Super mõtetega on Taani minek! Kartust pole, hetkeolukord tundub positiivne ja meeskonnatöö on parim! Võidumõtetega!“

 

„Ühtlasi sooviks tänada ka kõiki minu toetajad, kes leidsid võimaluse mind toetada ja ma sain välismaal võistlustulle asuda. Tänan Teid!!!“

Oma fännidele lubab aga noormees: „Annan endast parima ja enamgi!“

 

Loodame siis kõik, et pühapäeva õhtul saame juba öelda, et Sten Oja on Põhja-Euroopa Meister rallikrossis.