Sten Oja rallikrossi Division 1 klassi Põhja-Euroopa meistrisarja liider! – EST RX

Sten Oja rallikrossi Division 1 klassi Põhja-Euroopa meistrisarja liider!

Head uudised tulevad nädalavahetusel rallikrossist. Sten Oja, kes eelmisel aastal tuli NEZ 1600 klassis Põhja-Euroopa meistriks, on seda tiitlit ka tänavu püüdmas. Sel aastal kõvasti kangemas klassis, 4WD. Nädalavahetusel Norras, Momarkenis sõidetud hooaja eelviimaselt etapilt tuli teine koht, mis suurendas edu sarjas enne viimast etappi Taanis.

4WD ehk siis Division 1 klass sai Norras täiendust kiire kohaliku mehe Svein Roger Anderseniga. Seni on Sten piike ristanud Camilla Antonseniga, kellele Leedus tuli alla vanduda kuid juba järgmisel etapil Riias oli Sten võitja. Momarkenis, hipodroomile tehtud kiirel rajal ei kulgenud asjad Sten Oja jaoks esmalt lihtsalt. Tehnilised mured lõdvikutega, mis ei lubanud korralikult trenni teha ja nii võttis  päris õige seadistuse leidmine aega. Elu ei teinud lihtsamaks ka öine paduvihm, mille tagajärjel vee alla uppunud rada koppadega ja sahkadega puhtaks lükati. Siiski suutis Sten Oja tiim asjad täpselt vajalikuks hetkeks korda saada, finaali startis ta kolmandalt kohalt, ettepoole jäid Euroopa meistrisarjas Division 1 klassi Volvo C30’ga osalev Andersen ja Antonsen.

„Esimene kurv oli päris raju, tulime Anderseniga kõrvuti kuid ta sai ette. Tema vastu oli sel korral raske saada. Kuid mitte võimatu. Üritasin tema tempos sõita aga ta libises ikka pisut eest ära. Kogemus ja võimsam auto jäid peale, lõpuks jäi vahe kusagil 100 meetri peale ehk kolm sekundit. Väga äge sõit oli, Antonsen jäi juba kaugemale maha,“ rääkis Sten Oja ruudulipp.ee veebilehele.

Momarkeni raja kiirusest annab aimu see, et 4WD klassi võitja keskmine kiirus oli pisut üle 100 km/h.

See tõstab Sten Oja enne viimast, Taanis sõidetavat etappi kindlale liidrikohale. Kui enne Momarkeni etappi oli tal Antonseniga võrdne arv punkte, siis nüüd peaks tal meie tagasihoidlike arvutuste tulemusel olema kahe punkti suurune edumaa. Hooaja viimane etapp sõidetakse 18. septembril Taanis, Nysumis.

Autor: Margus Kiiver

Allikas: www. ruudulipp.ee