Usa tiim õpib armastama pori… Tanner Foust näitab teed – EST RX

Usa tiim õpib armastama pori… Tanner Foust näitab teed

Kapuutsiga noormees kinnitab ise mu rihmad. Kogu jõust, tõmmates need nii pingule, kui jaksab. Seejärel sätib ta ise paika ka mu jalad. Ja räägib midagi selle kohta, et ma ei läheks saabastega vastu mingeid tähtsaid juhtmeid. Aga eriti hästi ma sest jutust aru ei saa, sest a) ta on rootslane, b) mul on kiiver peas, c) keegi mees nimega Tanner vajutas just selle „Ford Fiesta“ süütut pisikest starterinupukest ja nüüd ma ei kuule mitte midagi ja silme eest võtab kergelt kirjuks.

Järgmised viis minutit on hullumaja. Peamiselt on mul meeles, et kirusin seda noormeest, et ta mu rihmasid veel kõvemini kinni ei tõmmanud- kui iga pidurdus mind ettepoole paiskas. Meenuvad ka mõnede käiguvahetustega kaasnenud metsikud paugud, kõva g-jõud, plahvatus käigukasti kandis, ja veel vängeid väljendeid poisi aadressil, kes turvavööde eest vastutab. Ja kõige selle taustaks saund, nagu raputaks keegi kodanik kaussi Kellogsi krõbinatega, ja seda võimedab ka Marshalli võim. Ainult palju kurjem.

Kärutame tagasi sinna, kust kõik algas. Sürreaalsevõitu, aga baasiks on Huf Haus, mis kükitab uhkelt poole kilomeetri laiuse asfaldiringi kõrval Belgia metsades. „Päris äge, eks? Tahad ka proovida?“ kõlab hääl auto sisetelefonist. Ei. Tegelikult tahaks kohe oma pehme Audi 6 kaissu ja ära koju Inglismaale. „Kuule, mees, võta end kokku,“ ütlen ma endale. „ See on ju vaid Ford Fiesta.“

Aga ei ole. See on rallikrossi auto. Ehk täpsemalt, see on Tanner Fousti rallikrossi auto. Ja kolm päeva hiljem peab see olema sada protsenti mitte-ära-lõhutud, et ta Euroopa rallikrossi MV avaraundis kaasa saaks lüüa.

Sellest, mis edasi juhtus ja kuidas TopGeari esindaja Fousti auto taltsutamisega hakkama sai, saate lugeda juba selle kuu ajakirjast TopGear. Lisaks saab lugeda ka Euroopa rallikrossi MV avaetapist „VÕISTLUSPÄEV Muda ja melu… ja see on alles algus“

Allikas: Ajakiri “TopGear” juuni 2012