Timerzyanov võidutses Ungaris – EST RX

Timerzyanov võidutses Ungaris

Hansen Motorsport meeskonna sõitja Timur Timerzyanov võttis Euroopa MV neljandalt etapilt võidu, jättes selja taha Tanner Foust ja Mats Lyseni. Andreas Bakkerud võitis Super1600 klassis ja Derek Tohill TouringCar-is.

Venelane kogus täisarvu punkte dramaatilisest A-finaalist. Mees sai valida stardikoha esireas ning peale starti kihutasid külg külje kõrval koos Tanner Foustiga esimesse kurvi. Kolmandalt kohalt startinud Michaël De Keersmaecker põrkas kokku aga rehviseinaga.

Timerzyanov andis peale sõitu kommentaari: “Olen oma soorituse ja võiduga väga rahul. Peale Austria etappi sai autole tehtud väikesed muudatuse, mis mõjusid väga positiivselt ning auto oli sel korral juba palju parem- olen äärmiselt rahul!”

Timurist on saanud arvestatav kandidaat 2012 hooaja meistritiitlile.

SuperCar klassis said finišilipu teisena Tanner Foust ning kolmandana Mats Lysen.

Klassis Super1600 võidutses Set Promotion meeskonna liige Andreas Bakkerud, kes sai finaalis väga hea stardi ning asus koheselt juhtima ja tegi seda lõpuni. Ulrik Linnemann andis endast kõik, et norrakat püüda, kuid tulutult. Samuti ei õnnestunud see ka Krzysztof Skorupskil.

1. Andreas Bakkerud (N), Renault Twingo Mk2
2. Ulrik Linnemann (DK), Peugeot 207
3. Krzysztof Skorupski (PL), VW Polo Mk4/9N3

Bakkerud: “On hea tunne võtta teine võit sel hooajal. Ma armastan seda rada ning fännid on imelised. Ma tegin suurepärase stardi ja sealt edasi sõitsin juba oma sõitu.”

Derek Tohill võttis kolmanda esikoha sel hooajal klassis TourigCar. Tohillil õnnestus finaalis teha ideaalne start ning tänu sellele edestada Koen Pauwelsi ja Anton Marklundi. Roman Častoral sooritas üllatavalt kehva stardi ning läks esimesena jokkerile. Tohill hoidis liidripositsiooni ning tegi veatu sõidu, ületades finišijoont Marklundi ja Roman Častorali ees.

1. Derek Tohill (IRL), Ford Fiesta Mk7 RWD
2. Anton Marklund (S), Ford Fiesta Mk7 RWD
3. Roman Častoral (CZ), Opel Astra OPC RWD

“Ma olen äärmisel rahul, et suutsin sõita algusest lõpuni kontrollitud sõitu. Ma olin kergelt mures, sest teadsin, et minu stardikoht finaalis ei olnud kõige parem arvestades esimest kurvi. Seetõttu pidi start olema täiuslik- seda see ka oli! See oli raske, sest autosid oli kõikjal, kollased lipud ja finaali 6 ringi oli väga pikad aga ma nautisin sõitu ja arvan, et see rada on üks parimatest, mis Euroopa MV sarjas sel hooajal on,” kommenteeris Derek Tohill.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ts3r3UU8MIM&feature=youtu.be[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V-sLxVzmXyM&feature=youtu.be[/youtube]

Allikad: www.rallycross.com, www.erc24.com