Põnevust, adrenaliini, kokkupõrkeid ja isegi katuseid pakkus Põltsamaa rallikross – EST RX

Põnevust, adrenaliini, kokkupõrkeid ja isegi katuseid pakkus Põltsamaa rallikross

Täna, 9.juunil sõideti Põltsamaa lähistel Piiroja rallikrossirajal Olerex Eesti MV III etapp rallikrossis. Etapp oli äärmiselt põnev, näha sai nii suuremaid kui ka väiksemaid kokkupõrkeid ning „katuseid“.

Päev algas klassi ERK 2000 sõitudega. A-finaalis läks kohe sõitu juhtima Juris Spikis, keda kahjuks tabas finaali lõpus ebaõnn ning auto tuli jätta rajaserva. I koha sai Toms Ziedans, II koha Maris Locmelis ja III koha Ugis Paurins.

Teisena asusid starti tagaveolised autod klassis TouringCar. Juba tuntud konkurendid Rommi Pukk ja Kalmer Vaht pakkusid publikule eelsõitudest alates pinevat vaatemängu. Finaali minnes püsis endiselt õhus küsimus, kes keda täna võidab. Kaks eelnevat etappi võitnud Rommi Pukk jäi aga sel korral esikohast ilma ning võidu võttis Kalmer Vaht. Kolmandale kohale sõitis end Siim Sündema.

ERK juunior klassis oli sõitjaid sel korral kolm- Casper Eerikson, Andre Teder ning rallikrossis uus noormees Mart Tikkerbär. Viimasel tuli kahjuks juba eelsõitude ajal tehnilistel põhjustel katkestada. Eerikson ja Teder läksid B-finaali koos Super1600 sõitjatega ning Eerikson tegi lausa nii hea sõidu, et pääses A-finaali. Kokkuvõttes võttis Casper Eerikson ERK juuniorite esikoha, tema järel finišeeris Andre Teder. Kuna noorvõistlejaid oli kokku kolm ja Mart Tikkebäril õnnestus siiski esimesest eelsõidust aeg kirja saada, sai Tikkerbär  juuniorite klassi kolmada koha.

Kõige enam sõitjaid oli Põltsamaal esiveoliste klassis Super1600. Esimestest eelsõitudest alates oli selge, et Janno Ligur ja Arvo Kask on need noormehed, kes hakkavad täna esikoha nimel armutut võitlust pidama. Kase sõnul oli tal juba hommikust alates väike närv seest, kuna tegu on tema kodurajaga ning sõitma peab kõigide oma pöidlahoidjate ees. Siiski finaalis kõik tema jaoks soovitult ei läinud ning Liguril õnnestus Kasega piisavalt turvaline vahe saavutada, et isegi jokkerilt naastes jäi Kask tema selja taha. Finišeeriti järjekorras Ligur, Kask ja Kurg.

Super1600 klassis sõitnud Imre Karu jaoks lõppes Põltsamaa rallikross äärmiselt õnnetult. Karu käis autoga kolm korda üle katuse, õnneks on sõitja endaga kõik korras, kuid tõenäoliselt tema tänast rajakaaslast me enam võistlemas ei näe.

Imre Karu “katuse” videot vaata SIIT

SuperCar klassis sõitis esikoha välja Helmet Palm, kellel tuli A-finaalis kõvasti vaeva näha Ruve Veskiga, kes oli enne etappi öelnud, et tuleb Põltsamaale kõrge koha järele. Seda mees ka tegi ja sõitis end tubli teise koha peale. Kolmanda koha võttis Andri Õun. Esimest korda rallikrossi meistrisarjas läks rajale Priit Karjus, poodiumile tal veel pääseda ei õnnestud, kuid ega puudu jäi vaid üks koht, Karjus lõpetas Põltsamaal neljandana. Päeva alguses sõitis kiireid aegu Sten Karuks, kuid mehel tuli tehnilistel põhjustel sõidud katkestada.

Järgmine Olerex Eesti MV etapp rallikrossis peetakse 7.juulil Võrumaal Missos.