“Magic Marcus” võidutses Texases – EST RX

“Magic Marcus” võidutses Texases

Soomlane Marcus Grönholm võitis GRC II etapi Texases, edestades ameeriklastest sõitjaid nagu Tanner Foust ja Brian Deegan. Finaali esireast startisid Grönholm, Foust, Hübinette ja Deegan. Scott, Isachsen, Millen ja Binks võtsid kohad sisse teises reas. Block ja Verdier lõpetasid finalistide nimekirja.

Finaalis said sõitjad startida lausa kolm korda. Esimesel korral näidati punast lippu põhjusel, et Sverre Isachsen oli blokeerinud hüppe (21m). „Olin suundumas suure hüppe poole, kui minu ees sõitnud auto äkitselt pidurdas,“ kommenteeris Isachsen hiljem. „Mul oli kaks valikut. Kas sõita talle otsa ja purustada nii enda kui ka tema auto või ma pidurdan. Ma valisin teise variandi ja jäin seisma täpselt enne hüpet ning peale seda näidati punast lippu.“

Peale vahejuhtumit ei lubatud norrakal uuesti startida. „Ma ei mõista, miks mind uuesti starti ei lubatud. Kõik, mis ma tegin oli selleks, et vältida tohutut kokkupõrget,“ oli Isachsen nördinud.

Teises finaali stardis läks rajale seega 9 masinat aga nii palju oli neid kuni kolmanda ringini, sest siis näidati taas punast lippu. Sel korral oli põhjuseks Andy Scotti SAABi esisilla purunemine peale hüpet raske maandumise tagajärjel. Selle tulemusena lendas auto rehviseina ja blokeeris poole rajast. „Ma tegin hea stardi ja pidasin head võitlust oma meeskonnakaaslase Hübinettiga“, ütles Scott. „Kahjuks aga sai auto viga hüppest maandudes ja sõit peatati. Igaljuhul, me saime oma õppetunni sellest ja loodetavasti meil ei tule enam samu probleeme „X-Games“ võistlustel.“

Kolmandas stardis oli seega järel vaid 8 autot, Grönholm sooritas parema stardi kui esimeses ja teises stardis ning asus sõitu juhtima. Samuti otsustas ta minna kohe peale starti jokkerile, Foust ja Deegan läbisid selle hiljem. Lõpuks ületas esimesena finišijoone Grönholm, kes juhtis tervet finaali ning edestas Tanner Fousti pea 9 sekundiga. Foust võttis teise koha ning Deegan kolmanda. „Esimene start oli halb, teine ei olnud samuti ideaalne,“ rääkis Grönholm. „Mul vedas, et mõlemal korral näidati punast lippu, sest kolmas start õnnestus mul ideaalselt.“ Millen, Binks ja Verdier lõpetasid sõidu vastavalt neljanda, viienda ja kuuendana.

Peale teist GRC etappi edestab Grönholm kuue punktiga Tanner Fousti.

Vaata finaali videot SIIT

  • 1. Marcus Grönholm (FIN) Ford Fiesta Mk7
  • 2. Tanner Foust (USA) Ford Fiesta Mk7
  • 3. Brian Deegan (USA) Ford Fiesta Mk7
  • 4. Rhys Millen (NZ) Hyundai Veloster
  • 5. David Binks (GB) Ford Fiesta Mk7
  • 6. Stéphane Verdier (F) Hyundai Veloster
  • 7. Samuel Hübinette (S) Saab 9-3
  • 8. Ken Block (USA) Ford Fiesta Mk7
  • 9. Andy Scott (GB) Saab 9-3
  • 10. Sverre Isachsen (N) Subaru Impreza GR