Info NEZ II etapilt Lätis! – EST RX

Info NEZ II etapilt Lätis!

Kõigile, kellel siiski puudus seekord võimalus minna Lätti meie sõitjatele kaasaelama, püüan anda siin vahetut infot Bikerinekis toimuvast NEZ-i II etapist, terve tänase võistluse vältel.

Eile toimunud ajasõitude ja esimese eelsõidu järel, kus startisid kõik klassid läbisegi, on olukord järgmine: Valdur Reinsalul oli eilse eelsõidu ajal kokkupõrge Tatiana Eliseevaga, mille tagajärjel sõitis venelanna auto meie mehele tagarattasse. Reinsalu mehaanikud suutsid õnneks küll ööga auto sõidukorda taas saada, kuid tänases treeningsõidus oli Valdur sunnitud ikkagi katkestama purunenud käigukasti tõttu.

Andri Õun, kes sõidab esimest hooaega rallikrossis ja kelle jaoks on Bikernieki rajal sõitmine esmakordne, on hetkel aegade arvestuses eelviimasel kohal. Kindlasti suudab Õun seda kohta parandada, sest esimeses eelsõidus tehtud mõningad valed arvestused tuleb ju kindlasti tasa teha järgnevates sõitudes.

NEZ I etapil D1 klassi II ja III koha mehed Oja ja Palm teevad taas head sõitu. Helmet Palm platseerub peale esimest eelsõitu 4. kohal ja Oja 6. kohal. Stenil esimene eelsõit ebaõnnestus, kuna auto tegi pool spinni ja suri välja, kuid Oja suutis i peale vahejuhtumit sõitu kiirelt jätkata, ent siiski kaotas seetõttu oluliselt aega.

Klassis NEZ1600, kus on eestlastest rajal nooruke Ligur ja Leedu etapil katkestama pidanud Kask, on hetkeseisud paljulubavad. Kask hetkel 4. kohal ja Ligur 6. kohal.

 

Kokku startis kuumas ja päikselises Lätis täna 39 sõitjat. Avamise ajal oli tribüünidel näha mitmeid Eesti lippe uhkelt lehvimas ja sõitjate meeskondade sõnul on eestlastest fännid kohal ja teevad oma “fännitööd” korralikult.

 

Peadselt info teisest eelsõidust!