Sten Ojale rallikrossi MM-etapi debüüdil eelsõidu üheksas koht – EST RX

Sten Ojale rallikrossi MM-etapi debüüdil eelsõidu üheksas koht

Samal ajal, kui Olerex Eesti mv rallikrossis toimus Vasalemmas 4.etapp, võistles Sten Oja rallikrossi MM-etapil Kanadas.

Foto: Rallycross World.com facebook

 

Eesti ja Põhja-Euroopa meister rallikrossis Sten Oja sai reedel, 8. augustil Kanadas sõidetud rallikrossi MM-etapil harukordse võimaluse. Tänavu 2003. aasta autoralli maailmameistri Petter Solbergi meeskonnas mehaanikuna töötav Oja osales Kanadas sõidetud etapil Petter Solbergi kõrval meeskonna teise autoga. On põhjust uskuda, et kõikide asjade sobivuse kõrval saame Ojat sellel aastal veel Petter Solbergi meeskonna Citroen DS3 Super Car autoga sõitmas.

Kuna meeskonna senine teine liige, Alexander Hvaal enam tiimi liige pole, jäi üks auto nö vabaks. Kuna sarja promootor on seadnud karmid reeglid, siis pidi teine auto kindlasti rajal olema. Nii sai teoks asi, millest meeskonnas varem oli räägitud ja Oja pääses Kanadas MM-etapi

Oja näitas Super Car Kanada finaali esimeses eelsõidus üheksadat aega, mis on debüüdi kohta väga korralik tulemus, olgu võrdlusena välja toodud, et Läti sõitja Reiniss Nitisš, kes juhtinud MM-sarja, suutis nelja eelsõidu peale Ojast vaid korra paremat aega näidata. Teises sõidus sattus ta rüsinasse, mille käigus tuli tema autol välja üks rooliots ja ta pidi sõidu pooleli jätma. Edasised sõidud jäid ära, kuna tiimikaaslane Solberg oli omad amordid nö ära kulutanud ja Oja auto alt läksid need Solbergi auto alla.

Etapi võitis Petter Solberg, kes on ka sarja uus liider Toomas Heikkineni ja Reiniss Nitisši ees.

allikas: autosport.ee

Sten Oja Motorsport Facebooki lehel tänas Sten:

Kanada etapilt esimese eelsõidu 9. koht, 18 osaleja hulgas, ning kuhjaga häid muljeid Auto oli suurepärane! Ei jõua ära oodata millal jälle “pime juhus” rooli võimaldab istuda, …või piisavalt sponsorite tuge on, et sõitjalepingut sõlmida. Tänud kõigile, kes eile kaasa elasid!

Kanadas sai Sten oma nimele ühe rekordi, mida tundub suhteliselt lihtne ületada, aga arvestades rallikrossi MM taset vägagi raske teha – Sten on ühel etapil olnud nii võistleja kui mehaaniku rollis.