Sten Oja võttis Lätis võidu! – EST RX

Sten Oja võttis Lätis võidu!

Täna ei õnnestunud norrakal Camilla Antonsenil siiski Sten Oja eest ära sõita ning Sten sai ta lõpuks kätte.


Stenniga õnnestus mul ka vahetult peale A-finaali vestelda. Tunne pidavat peale võidukat võitu olema väga hea. “Sain ta kätte ja läksin mööda ka”, kommenteerib  Oja rõõmsal häälel võitu norraka üle. Kui küsisin Stenilt, mis juhtus võistluste alguses (valestart, poolspin jne) ütles sõitja: “Eks ise tegin mõned näpukad ja autot ei tunnetanud ka nii hästi ehk. Autol on uued pidurid, mille tõttu ei olnud tunnetus nii hea, kui oleks võinud olla.” Sten ja Camilla olid A-finaalis koheselt teistelt eest ära sõitnud ning alustanud omavahelist duelli. “Ta ei osanud ilmselt oodata, et ma mööda lähen, sest “uks oli täiesti lahti” “, kirjeldab Sten hetke, mil ta norraka selja taha jättis. Bikernieki rada olevat võrreldes Vilkyciai rajaga kindlasti ka aeglasem, mille tõttu ei lugevat autode võimsus nii palju ning see andis Ojale Antonseni ees eelise.  Oja sõnul olevat ka Eesti fännid kõvat lärmi tribüünidel teinud ja hõikeid “Eesti, Eesti!!!” kostus kaugele.

Pjedestaalil seisavad siis D1 klassis täna:

I Sten Oja EST

II Camilla Antonsen NOR

III Kazimieras Gudžiunas LIT

Helmet Palm lõpetas NEZ II etapi täna kuuendana.

Klassis NEZ1600 sõitnud Kask, kes pääses peale kolmandat eelsõitu otse A-finaal, lõpetas võistluse viiendana. A-finaalis sõitis Tatiana Eliseeva Kasele tagant sisse ning seetõttu jäid eestlase autol pidurid peale ja järgmised kolm ringi tuli tal sõita pidurite suitsedes. Kask esitas Eliseeva vastu ka protesti, mille rahuldamine on alles otsutamisel.

Janno Liguril seekord A-finaali pääseda ei õnnestunud, sest tänaseks parimaks kohaks jäi temal B-finaali 3. koht Tatiana Eliseeva järel.

Bikernieki rajal esmakordsel sõitnud Andri Õun keeras kahjuks oma sõiduvea tõttu auto külili ja pidi võistluse katkestama.

Igaljuhul andsid eestlased täna Lätis korraliku lahingu ja näitasid, et nad on väga tugevad konkurendid, kellega tuleb arvestada.

 

31.07.2011