Sten Oja stardib Soome rallikrossi meistrivõistluste Joensuu etapile uuema tehnikaga – EST RX

Sten Oja stardib Soome rallikrossi meistrivõistluste Joensuu etapile uuema tehnikaga

PRESSITEADE

Tänavu Soome rallikrossi meistrivõistlused klassis Super Car täismahus kaasa tegeva Sten Oja ja tema meeskonna jaoks on olnud aeg eelmise, Kouvolas sõidetud etapi ja sellel laupäeval Joensuus sõidetava etapi vahel väga töine. Täna saab öelda, et toimunud on palju ja muutused on positiivsed, kui Joensuu etapile stardib Sten Oja uuendatud tehnikaga.

Mäletatavasti pidi Oja, kes Kouvola etapil näitas väga head kiirust, seal käigukasti purunemise tõttu katkestama. See sündmus lükkas aga käima uue sündmuste jada, mille tulemusel on Sten Oja Mitsubishi Lancer EVO 6 saanud uue ja võimsama mootori ning uue käigukasti.

„See, mis siin vahepeal juhtunud on, on ikka päris uskumatu. Me oleme saanud väga palju abi nii Soome poolelt kui ka mujalt ja oleme oma autot saanud kõvasti edasi arendada. Autol on uus mootor, uus käigukast ja tehtud on ka palju muud, näiteks see, et uue turbo jaoks ruumi saada, on radiaatorid tõstetud taha,“ seletab Sten Oja.

„Uuest mootorist saaks välja pigistada 700 hobujõudu, kuid sellisel juhul jaguks mootoril resurssi paariks võistluseks. Otsustasime keerata võimsuse 600 hobujõu kanti, et see kestaks kauem ja ma isiklikult ei pea vajalikuks, et mootor nii võimas peaks olema. See pigem kompenseerib seda, kui sa ise pisut halvemini sõidad, siis saad lihtsamalt vastu. Uus käigukast lubab mul nüüd käike vahetada ka põhjagaasi pealt, varem pidin gaasi käiguvahetuseks maha laskma. Teeme veel viimased asjad auto juures ära, et laupäevaks valmis olla,“ tutvustab Sten Oja tehtud muudatusi lähemalt.

Seda kõike ei oleks saanud teha ilma heade abilisteta nii kodus kui välismaal ja eriti positiivne on see, et mitmed Soome tipptegijad on pannud oma õla alla Sten Oja tegemistele.

„See  on ikka fantastiline, millist toetuse ja poolehoiu me siin Soomes oleme saanud. Tegu on oma ala spetsialistidega ja ma olen väga õnnelik, et nad meiega koos on. Eriti suured tänusõnad lähevad Riku Seppäle, kelle auto pealt on pärit nii uus mootor kui palju muud. Samuti on Lasse Nurminen olnud meile suureks abiks, mõlemad mehed on ka Toni Gardemeister’i mehhaanikud. Elektri poolelt on mind aidanud Harri Mauno. Suureks abiks on olnud ka Dynotest Center meeskond. Käigukasti tegi meile Martynas Samsonas Leedust, kes samuti meile on kõvasti vastu tulnud. Ja loomulikult meie oma meeskond, ühesõnaga sellistes tingimustes on lausa rõõm võidu sõita.

Soome rallikrossi meistrisarja kolmas etapp sõidetakse laupäeval Joensuus, tegu on rajaga, kus Sten varem sõitnud pole.

„Ma pole sellel rajal sõitnud, küll olen ma videopildis sellest rajast eelnevalt aimu saada. Ma usun, et see peaks mulle sobima, tegu on tehnilise rajaga ja seal on kruusa 70 % ja asfalt 30 %. Ootan põnevusega nädalavahetust.“

Margus Kiiver