Soome MV rallikrossis said nädalavahetusel ruudulipu – EST RX

Soome MV rallikrossis said nädalavahetusel ruudulipu

Sel nädalavahetusel sõideti Soomes Hyvinkääl Soome rallikrossi MV viimane etapp. Oli teada, et tulemas on kõva võitlus tiitli nimel, kuna meistritiitli saaja ei olnud veel enne viimast etappi selge. SuperCar klassis oli osalejaid kokku 19, kelle hulgas oli ka kaks eestlast: Andri Õun ja Valdur Reinsalu. Viimane osales võistlusel uue Ford Fiesta Mk 7-ga. Mõlemad sõitjad kasutasid etappi treeninguna enne järgmisel nädalavahetusel toimimuvat Euroopa MV ning see oli ka hea võimalus Reinsalule testida oma uut masinat. Neliveoliste klassis oli Atro Määttä praktiliselt taganud oma meistritiitli enne A-finaali, kuid sellest olenemata andis mees rajal endast kõik ja võttis lisaks meistritiitlile ka etapi võidu. Kõva võitlus toimus A-finaali teises kurvis, kus sai paremini minema Harri Arola, sõites välja finaali teise koha. Kolmanda koha sai Martti Simonen, kes üldarvestuses sai samuti kolmanda koha. Soome MV arvestuses sai hõbemedali noormees Aki Karttunen, kes eelmisel aastal krooniti autokrossi klassi meistriks.

Eestlased Õun ja Reinsalu saavutasid vastavalt 11. ja  16. koha. Andril jäi vaid üks koht puudu, et oleks pääsenud B-finaali.

Rallikrossi saab aga juba Soomes näha järgmisel nädalavahetusel Kouvolas, kus sõidetakse Euroopa MV eelviimane etapp. Kaasa saab loomulikult tegemas näha mitmeid soomlasi ning rajale on minemas lausa kuus eestlast. Kes täpsemalt, sellest loe juba meie kodulehelt.

1. Atro Määttä (FIN), Ford Focus Mk1 T16 4×4
2. Harri Arola (FIN), Mazda RX-7 (Nissan engine!)
3. Martti Simonen (FIN), Honda Civic Type-R FN2 T16 4×4
4. Pekka Keski-Korsu (FIN), Ford Focus Mk1 T16 4×4
5. Aki Karttunen (FIN), Škoda Fabia Mk1/6Y T16 4×4
6. Janne Kanerva (FIN), Citroën C4 T16 4×4

Punktitabel

1. Atro Määttä (FIN) 95
2. Aki Karttunen (FIN) 75
3. Martti Simonen (FIN) 70