Pöidlad pihku ja omadele kaasa elama! – EST RX

Pöidlad pihku ja omadele kaasa elama!

Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse Soomes Euroopa MV 9.etapp rallikrossis. Selliste suurte ja tuntud nimede seast nagu nt Tanner Foust, Timur Timerzyanov ja Andreas Bakkerud võime leida ka eestlaseid. Meid on Soome esindama sõitmas Reinsalu Sport meeskonnast Valdur Reinsalu, Andri Õun ning Jarmo Võsa ning Sten Oja Motorsportist Sten Oja, kes kõik võistlevad SuperCar klassis. Kuid eestlaste nimed võib leida ka Super1600 klassi registreerunute hulgast- Janno Ligur ja Siim Saluri teevad oma debüüdi Euroopa meistrivõistlustel just selles võistlusklassis. Ligur on ilmselt kõige noorem startija klassis Super1600 ja see paneb kindlasti pilgud temale, et mis sellises eas noormees suurte tegijate vastu suudab.

“Tunded on ärevad ja ootan juba, millal saab Soome poole sõitma hakata. Sõitjad on tõesti tuntud, kuid ma ei tunne väga suurt aukartust,” on Janno ootusärev, kuid rahulik.

Kindlasti tekitab kerget ärevust ka see, et Janno läheb Soome võistlema esimest korda oma uuel võistlusmasinal Škoda Fabia, mida on ka Eesti MV fännid pikalt rajale oodanud. “Hetkel ei ole saanud trenni teha, eks ta vajab harjumist ja üritan võimalikult palju sõita enne Soome minekut. Eks väike hirm on ikka, et mingi rumal viga võib Soomes välja lüüa. Aga me oleme üritanud auto võimalikult nii ehitada, et selliseid vigu ei tekiks.”

Suurimaks eesmärgiks on sel võistlusel Janno jaoks saada kogemus nii suurelt ja oluliselt võistluselt nagu seda antud üritus on. Näha, mis toimub seal maailmas ja kindlasti täiendada oma kogemustepagasit: “Eesmärgiks on näha, mis tasemel oleme Euroopa konkurentsis ja arvan, et hooaja lõpp on kõige parem aeg selle jaoks. Minu jaoks oleks rahuldav see, kui ma pääseksin finaalidesse. Super tulemus oleks jõuda B-finaali!”

Samas klassis stardib ka eelpool mainitud Siim Saluri. Viimane on Eesti rallikrossis n-ö uus sõitja. Võistlusautoks on tal Peugeot 206, mis mehe sõnul ongi ehitatud selleks, et jõuda kaugemale sõitma kui vaid Eesti meistrivõistlused. “Mõte Soome EM-ile sõitma minna oli juba sellest ajast, kui EM kalender avalikustati. Auto ongi sel põhjusel sellistele tingimustele ehitatud, et saaks ka Eestist väljas sõita. Loodetavasti järgmine aasta saab juba rohkem kui ühe Euroopa MV etapi kaasa teha,” kommenteerib Saluri.

“Soomes loodan endast anda parima, see kas ja kuidas mulle see rada istub, ei oska ma öelda. Olen seal vaid vaatamas varem rada käinud. Ära ei saa ka unustada, et sõidame seal ju tippklassi rehvidega, mis muudab sõidu veelgi enam eelarvamatuks. Hetkel annavad autole viimast lihvi Timo Kasesalu ja Kristen Kelement, et ma ikka mingisse finaali välja jõuaks,” ütleb Siim.

Veel lisab mees, et tal on äärmiselt hea meel, et ka Ligur temaga koos Soomes võistleb, sest esindavad ju mehed üht ja sama: sini-must-valget!

Hoiame siis ikka omadele pöidlaid ja loodame, et Eesti lippe lehvib Soomes rohkelt!

Infot etapi kohta saab SIIT

Registreerunud sõitjaid vaata SIIT