Siim Saluri: “Kui stardituled kustuvad, siis armu ma ei anna!” – EST RX

Siim Saluri: “Kui stardituled kustuvad, siis armu ma ei anna!”

Kui kõik eelnevad intervjuud on olnud rallikrossihuvilistele tuttavatest sõitjatest, siis nüüd üllatame teid hoopiski kellegi uuega. Nimelt võtab hooajal 2012 Super1600 klassis stardijoonel koha sisse 27 aastane mees, kes sõidab RS racing team all- Siim Saluri. Vestlesin temaga põgusalt ja annan nüüd ka teile natuke infot, mis mehega tegu on.

Siimule ei ole hooaeg 2012 sugugi debüütaasta rallikrossis. Ta on eelnevalt nii mõnedki korrad rallikrossi sõitnud, kuid seda siiski noorteklassis ja autoks oli siis Lada 2105. Nüüd saab kõik aga olema hoopis teine.

Kui rallikrossi on Saluri sõitnud vaid mõned korrad, siis järjepidevalt on ta tegelenud jäärajasõiduga. Aga nüüdseks tundub, et Siimu ja tema isa suur unistus, Super1600 rallikrossiauto, on valmis ja rallikrossist saab olema mehele uus ja tõsine ettevõtmine.

„Rallikross on mulle alati meeldinud rohkem kui ralli. Seal on võimalused igal mehel läbi lüüa suurem. Ralli on kulukam samuti. Hästi oluline aspekt on kindlasti ka mees-mehe võitlus,“ ütleb Siim.

Siimul on plaanis osaleda kõikidel Eesti MV etappidel ning lisaks sellele loodab võimalusel osa võtta ka mõnest NEZ sarja etapist, kas siis Lätis või Leedus. Kas see õnnestub, näitab aeg.

Peale sõitja mängib väga olulist rolli rallikrossis ka tema rajakaaslane- auto. „Auto on väga vinge! Tegemist on tõelise Super1600 autoga, millel on rohkem kui 200 hj. Olen autot 9 ringi proovida saanud ja ei oska rohkem öelda enne, kui lumi sulanud.“

Olenemata sellest, et Siim on rallikrossis kunagi kätt proovinud, ei pea ta ennast kogenuks, sest tookord sai sõidetud rahvaautoga.

Kuna mees on praeguseni olnud suur rallikrossihuviline ja pideval käinud radade ääres vaatamas, on ta kursis kõikide radade ja sõitjatega. Seetõttu oli temalt ka hea küsida, keda ta peab tugevateks ja millised rajad talle sümpatiseerivad. „Kui räägime vaid klassist, kus mina sõitma hakkan, siis on kõik esiotsa mehed ikka super. Radade valik on raske. Tean kõiki radasid ja olen seal vaatamas käinud aga kui pean just valima, siis jäävad sõelale Misso ja Piiroja. Minu kui sõitja jaoks on küll Piiroja keeruline, kuid langetan otsuse siiski selle kasuks.“

Paljud sõitjad seavad endale enne uue hooaja algust mõned eesmärgid. Näiteks astun hooaja jooksul ühe korra kindlasti pjedestaalile; tulen oma klassis esimese viie sekka jne. Siim oma eesmärke meile reeta ei tahtnud aga andis hoopiski ühe väga hea lubaduse, mis võiks olla ka teiste sõitjate uue aasta lubaduseks. „Olen kindlasti avaetapist alates olemas ja kui stardituled kustuvad, siis armu ma ei anna,“ lubab mees.

Jääme põnevusega avaetappi ootama, et näha, mis auto ja mehega siis täpsemalt tegu on!

 

L.K