Eesti karikavõistlused jäärajasõidus jätkusid Kuremaal – EST RX

Eesti karikavõistlused jäärajasõidus jätkusid Kuremaal

Laupäeval, 18. veebruaril sõideti Kuremaa järvel Eesti karikavõistluste järjekordne etapp jäärajasõidus.  Võistlejaid oli kohale tulnud  üle kogu Eesti, lisaks kolm külalisvõistlejat Venemaalt. Kokku  oli stardis 90 autot. Sõidud olid põnevad, pinget jagus pea kõikidesse võistlusklassidesse kuni lõpuni.

Naistest oli seekord kiireim Piret Gilden (VW Golf 2) Läänemaalt Kasarist, teiseks tuli Inger Tuur (VW Golf 2) Tallinnast  ja kolmanda koha saavutas Triinu Meltsov Parksepalt (Honda Civic).

Noorteklassis võidutses Karl Martin Volver Valgamaalt (Honda CRX) Helmest. Teise koha sõitis välja Kaspar Kasari (Honda Civic)  Raplast ja kolmanda koha võitis Elva noormees  Johannes Sikk Junior (Honda CRX).

Kõige osavõturohkemas klassis 2WD esivedu (osalejaid 22) saavutas esikoha Tartu mees Enn Sups (Honda Civic), temale järgnesid Valmar Gilden Läänemaalt  Kasarist (VW Golf 2) ja Jaak Palmisto Simunast (VW Golf 2).

Ka tagaveoliste klassis 2WD tagavedu oli võistlejaid seekord meeldivalt palju, kokku oli stardirivis 19 võistlejat. Nendest kõige kiirem oli Risto Kõiv (BMW) Tallinnast, talle järgnes Jüri Oleitšuk Kiviõlist (BMW) ja kolmanda koha saavutas Heiki Kull Simunast (BMW).

Neljaveoliste autodega võistlejaid oli klassis 4WD kohal 14. Pingelisem heitlus käis kolme Jõgeva kandi mehe vahel. Päeva kiireimaid aegu näitasid selles klassis Meelis ja Taavi Liis Tormast ja Gert Aasmäe Jõgevalt. Esikoha otsustas alles  3. voor, mille võitis Gert Aasmäe. Klassis 4WD jagunesid pjedestaalile kohad järgmiselt: esimene Gert Aasmäe (Mitsubishi Lancer EVO), teine  Meelis Liis (Daihatsu Charade) ja kolmas Taavi Liis (Daihatsu Charade).

Võistluspäeva teist poolt alustasid 2WD Sport klassi autod, mida startis rajale 12. Väga heas hoos oli Põltsamaa kandi noormees Alvar Kuusik (VW Golf 2). Alvar võitis veenvalt kaks esimest sõiduvooru ja kolmandas sõidus ta ei startinudki. Klassi 2WD Sport kohad jagunesid järgmiselt: 1. koht Alvar Kuusik (Põltsamaa vald), 2. koht – eelmise aasta selle klassi karikavõitja Madis Uibo (Ford Escort  RS) Jõgevalt. 3. koha saavutas külalisvõistleja Moskvast Arkadi Bogomolov (Lada Samara).

4WD Sport klassis oli  sõitjaid seekord kolm. Ilusat sõitu näitasid rahvale Helmet Palm Raplast, Aap Anderson Viljandist ja Andrus Karu Võhmast. Kiireim mees oli vanameister Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 6). Talle järgnesid Aap Anderson ja Andrus Karu (Subaru Impresa).

Pealtvaatajaile ehk kõige oodatum ja vaatemängulisim klass ERK (Eesti Rallikross) startis kõige viimasena.1500 mpikkusele ringile läks 9 autot. Heas hoos olnud alvar Kuusik näitas ajasõidus ülihead minekut. Teise aja välja sõitnud Janno Ligurit edestas ta juba 5 sekundiga.

Kolmanda aja sai kirja Tatiana Eliseeva Venemaalt. Aga nagu rallikrossis ikka, otsustab ajasõit vaid stardijärjekorra 1. sõiduvooru.

Esimese sõiduvooru võitis Alvar Kuusik, teisena finišeerus Toomas Lõhmus, kolmandana Kalmer Vaht. Janno Ligur oli neljas. Ilusat sõitu teinud Rainer Pihl oli sunnitud pooltelje purunemise tõttu katkestama.

Teise sõiduvooru startisid esireast Alvar Kuusik ja Toomas Lõhmus. Teisest reast Vaht, Ligur ja Eliseeva. Kolmandast reast  startisid Vladimir Gondusov, Kauri Metsaots ja neljandast Erki Külvi.

Selles sõidus läks Kuusik taas kiirelt oma teed, tema selja taga käis aga heitlus kuni ruudulipuni. Teisena lõpetas ja tagas sellega stardikoha esireas Kuusiku kõrval Kalmer Vaht. Kolmandana lõpetas Ligur, neljandana Lõhmus.

Finaali startisid esimesest reast Kuusik ja Vaht, teisest reast  Lõhmus, Ligur ja Eliseeva, kolmandast Gondusov, Metsaots ja viimasest reas Erki Külvi ning auto taas korda saanud Rainer Pihl.

Finaalis tegi parima stardi Vaht, aga esimeselt ringilt tuldi järjestuses Kuusik, Ligur, Vaht, Lõhmus, Pihl, Metsaots, Gondusov, Külvi ja Eliseeva.  Kuuendal ringil katkestasid tehnilistel põhjustel Metsaots ja Eliseeva.  ERK klassi võitis ülekaalukalt Alvar Kuusik(VW Golf 2), teise koha sai Kalmer Vaht, (VAZ 2105)  kolmanda Toomas Lõhmus (Nissan Sunny). Neljas Janno Ligur (Lada Samara), viies Rainer Pihl (Honda Civic), kuues Vladimir Gondusov (Lada Samara), seitsmes Erki Külvi (Honda Civic).

Kõikide klasside parimaid autasustati karikate ja meenetega.  Auhinnad aitasid välja panna firmad A-Tammel, Estem Tehnikakaubad, Õlipood, Kudina Tankla, TAA Elekter, Auto ja Metall, ANKMET, Weckman, Valmeco ja Keremeister   Korraldajal MRV Tehnikaspordiklubil oli sel korral eriauhind ka parimale ERK klassi külalisvõistlejale ja selle viis Moskvasse Vladimir Gondusov.

Siinkohal tänavad korraldajad kõiki, kes olid Kuremaale kohale tulnud. Ilma teieta ju sellist võistlust poleks. Suur tänu!

Järgmine etapp Eesti karikasarjas  jäärajasõidus peetakse 3. märtsil Põltsamaal Kamari järvel. Võistlus toimub Tamme Service karikatele ja auhinnalaua eest hoolitsevad Continental, Kamari Hüdro, Akukeskus, Põltsamaa Graniit, Castrol, hr Raivo Raadik, Actively ja Prike.