RallycrossRX 2013.hooaja alalised sõitjad – EST RX

RallycrossRX 2013.hooaja alalised sõitjad

Euroopa Meistrivõistlused rallikrossis toimuvad 2013.aastal teisiti, kui seda eelnevatel aastatel.
Kui 2012.aastal said Euroopa Meistrivõistlustel osaleda kõik soovijad, kellel oli olemas vastav tehnika, litsents ja tahe, siis 2013.aastal saab Euroopa Meistriks SuperCar klassis tulla üks 15-st nimest, kellest tuleb allpool juttu. Nimelt müüs FIA 10-aastaks kõik Euroopa meistrivõistlused rallikrossis õigused IMG-le. IMG sooviks on arendada rallikrossi nii nagu on arendatud speedway´d. Juba 2012.aasta suvel käisid kuulujutud, et 2013.aastal Euroopa meistriks tulekuks peab hakkama suuri sponsoreid koguma, kuna sari muutub tasuliseks. Nii selguski 2012.a novembri lõpus,et kui sõitja soovib osa võtta 2013.a Euroopa Meistrivõistlustest rallikrossis SuperCar klassis, tuleb tasuda osavõtumaks 15 000 Inglise naela ja IMG valib sõitjad.

Mida aeg edasi, seda rohkem selgus, et IMG-l pole valida 20 sõitjat SuperCar klassi, kuivõrd erinevad sõitjad ja meeskonnad ei saa oma tehnikat/sponsorrahasid kokku etteantud tähtpäevaks. Esialgselt kavandatud 10-st etapist toimub IMG/FIA Euroopa Meistrivõistlused rallikrossis sel hooajal siiski 9-etapilisena. Ka osavõtumaksu SuperCar alalistele sõitjatele vähendati selle pinnalt 13 000 Inglise naelale. Ka Reinsalu Sport kaalus plusse ja miinuseid IMG sarjas alaliste sõitjatena osalemist. IMG pikendas sõitjatele otsustamisaega, andes veel tähtaega alalise sõitjana registreerimiseks, kuid veebruari keskpaigas selgus, et Reinsalu Sport jätab sel hooajal alaliste sõitjatena koha vabaks.

IMG/FIA Euroopa Meistrivõistlused rallikrossis on võimalik osaleda SuperCar klassis ka mitte-alaise sõitjana, tasudes iga etapi kohta osavõtumaksu 800 Inglise naela. Reinsalu Spordi SuperCar klassi sõitjad on avaldanud, et soovivad võimalusel osa võtta Soome, Rootsi ja Norra etappidest.

IMG/FIA Euroopa Meistrivõistlused rallikrossis peaks IMG poolt olema korraldatud ka vähemalt kolme etapi otseülekanne TV-s. Eeldatavalt kantakse seda üle VIASAT´ist ja nimelt Norra, Rootsi ja Soome etappe. Iga etapi kohta tehakse ka ca 50 minutiline saade.

2013.a alalised sõitjad SuperCar klassis:
Andreas Bakkerud (N) Citroën DS3
Knut Ove Børseth (N) Škoda Fabia Mk2
Michaël De Keersmaecker (B) Ford Focus Mk2
Liam Doran (GB) Citroën DS3
Timmy Hansen (S) Citroën DS3
Peter Hedström (S) Škoda Fabia Mk2
Alexander Hvaal (N) Citroën DS3
Davy Jeanney (F) Citroën C4
Mats Lysen (N) Renault Clio Mk3
Anton Marklund (S) VW Polo Mk5
Ronny Scheveneels (B) Peugeot 207
Andy Scott (GB) Peugeot 208
Petter Solberg (N) Citroën DS3
Timur Timerzyanov (RUS) Citroën DS3
Stig-Olov Walfridsson (S) Renault Clio Mk3

Sel nädalavahetusel on Inglismaal, Lydden Hilli rajal toimumas testipäev kõigile IMG/FIA Euroopa Meistrivõistlused rallikrossis alalistele sõitjatele.

Lisainfot inglise keeles saab lugeda:
http://erc24.com/
http://www.rallycrossrx.com/

Artikkel: http://reinsalusport.ee/
Foto: RallycrossRX