Jääraja karikavõitjad selgusid Peipsi järvel – EST RX

Jääraja karikavõitjad selgusid Peipsi järvel

Laupäeval selgusid Peipsi järvel selle aasta autode jäärajasõidu Eesti karikavõistluste parimad. Osalejaid oli rohkelt ja sõidud pingelised. Piikrehvidega neljaveoliste autode klassis jätkas oma edulugu Otto Täht, kes musta Mitsubishiga suutis võita kõik kolm vooru, edestades Helmet Palmi ja Aap Andersoni.

Samamoodi jagunesid kohad ka hooaja kokkuvõttes, kui kõik etapid võitnud Täht tuli Palmi ja Andersoni ees karikavõitjaks. Piikidega kaheveoliste autode klassis sai sarnaselt hooaja esimese etapiga võidu Gert Ilves, kes tagas endale etapivõidu viimase vooru parima ajaga, teine Tiit Rattasep ja kolmas Alvar Kuusik. Karikavõitjaks tuli Ilves, teine Jaak Palmisto ja kolmas Alvar Kuusik.

Kaheveoliste autode ERK klassis ehk siis ühisstardiga mees-mehe vastu sõidus võitis avaetapi vahele jätnud Alvar Kuusik, aga ülejäänud etapid ja tuli karikavõitjaks. Martin Vatter oli hooaja kokkuvõttes teine, viimasel etapil pidi ta leppima seitsmenda kohaga. Etapil teise koha saanud Kalmer Vaht oli aga hooaja kokkuvõttes kolmas. Etapi kolmas kuht kuulus Tõnu Peekile.

Tavalises nelivedu klassis oli etapivõitjaks Meelis Liis Mait Pikkofi ja Taavi Liisi ees. Pikkofile piisas teise koha punktidest, et tulla kahe punktilise eduga Meelis Liisi ees karikavõitjaks, Taavi Liisile hooaja kokkuvõttes kolmas koht. Tagaveoliste klassis võitis viimase etapi Mehis Kiiver, kes sellega tõusis mööda etapil kolmanda koha saanud Kristo Kruusist ja Kiiver hooaja kokkuvõttes teine, Kruus kolmas. Etapil teise koha saanud Erki Lind jäi aga poodiumist ühe punkti kaugusele. Eesti karikavõitjaks tuli aga etapil neljas olnud Kaido Kruus, edu Kiiveri ees oli neli punkti.

Esiveoliste klassis sai etapivõidu Jaak Palmisto, kes hooaja kokkuvõttes tuli teiseks. Etapi teise kohaga endale karikavõidu kindlustanud Allan Lutter edestas Palmistot üheksa punktiga. Hooaja kokkuvõttes on kolmas Andre Kurg, etapil oli aga kolmas Taivo Rooger. Naiste klassis tegi kõige kiiremat sõitu Piret Gilden, kes hooaja kokkuvõttes tuli kolmandaks. Etapil kuulus teine koht Siret Räämetile, kes hooaja kokkuvõttes on teine, edu Gildeni ees napp üks punkt. Etapil oli kolmas Erika Teffo, karikavõitjaks tuli aga Liis Talivere, kes viimasel etapil oli neljas.

Noorteklassis oli parim Kristo Selleke, teine Karl Martin Volver ja kolmas Dauri Demant. Selleke ja Volver olid hooaja jooksul kogunud kaks etapivõitu ja kaks teist kohta, mis andis neile võrdse arvu punkte. Sellisel juhul sai otsustavaks viimase etapi tulemus ja Sellekese võit tagas talle ka karikavõidu. Kolmas koht Gabriel Tammele, kes edestab hooaja kokkuvõttes neljanda koha saanud Dauri Demanti ühe punktiga.

Foto: Otto Täht
Artikkel: EAL