Rallycross Challenge Europe(RCE) alustas hooaega Itaalias – EST RX

Rallycross Challenge Europe(RCE) alustas hooaega Itaalias

Möödunud nädalavahetusel alustas oma 2016. aasta hooaega Rallycross Challenge Europe. Esimene etapp toimus Itaalias, Maggioras. Antud sarjas võisteldakse neljas võistlusklassis: SuperCar, Super1600, Supertouringcars+ ning Supertouringcars-.

Klassis SuperCar osales Olerex EMV rallikrossis sõitnud Mart Tikkerbär, kelle võistlusautoks on Ford Fiesta. Varem on Mart kokku puutunud RCE sarjaga eelmisel aastal, kui sõitis kaasa etapi Leedus. Sel aastal aga on plaanis teha kaasa kogu hooaeg.

Võistlusraja pikkuseks on 1004m, millest 48% moodustab kruus ning 52% asfalt.

“Rada oli kiire ja tehniline. Aga vihma korral hästi plögane, tuletas meelde eelmise aasta Olerex EMV rallikrossis Misso võistlust. Suurt hoogu ei saanud ja eksida ei tohtinud,” rääkis Mart. “Ilmastikutingimused olid mulle sobivad, kuna libe rada sobib mulle paremini. Meeldis see rada sellepärast, et seal olid sellised keerulisemad elemendid sees. Näitena võib välja tuua hüppe, kuhu pidi veidi risti peale minema, et järgmisesse kurvi ideaalselt sisse saada,” lisas ta.

Foto: RCE
Foto: RCE

Kuna see oli Mart Tikkerbäri esimene täispikk võistlus selle autoga(Ford Fiesta), siis suuremad eesmärgid puudusid. “Põhiline eesmärk oli saada finaali, mille me ka saavutasime. Ise jäin võistlusega väga rahul.”

Korralduse poole pealt polnud Mardil samuti midagi kurta:”Korraldus on olnud siiamaani positiivne. Pole ühtegi halba sõna öelda hetkel. 🙂 Ajaliselt nihkus võistlus lõpuks paigast päris palju, aga see tõi meile rohkem kasu. Saime autot paremini ette valmistada järgnevaks sõiduks.”

Etapivõidu võttis Max Pucher(AUT), kellele järgnesid Mandie August(DEU) ning Alois Höller(AUT). Peale esimest etappi on Mart Tikkerbär punktitabelis neljandal kohal 18 punktiga.

Rallycross Challenge Europe teine etapp toimub 25.-26.juunil, mil sõidetakse Ungaris.

http://www.rcchallenge.eu/

Foto: Mark Szerenyi