Laura Rääts:”Õnneks on minu unistus täitunud.” – EST RX

Laura Rääts:”Õnneks on minu unistus täitunud.”

Foto: Piret Jaani

Kust tekkis huvi osa võtta rallikrossi võistlustelt?
Kuna minu vend on sõitnud nii Euroopa kui ka maailma tasemel motokrossi, siis olen väiksest peale mootorite maailmas elanud. Ilmselt sealt on see “mootoripisik” tulnud.

Rallikrossi vaatamas käies on see ala alati paelunud. Õnneks on minu unistus täitunud ning on tekkinud võimalus ka ise koos teistega rajal mõõtu võtta.

Millised on Sinu varasemad sõidukogemused? Kas oled ka varem võistelnud?
Enne rallikrossiga alustamist piirdus minu sõidukogemus autokooli läbimisega. Varem ma võistelnud polnud.

Millega tegeled peale rallikrossi võistlustelt osavõtmisega?
Hetkel kulub enamus ajast gümnaasiumi lõpuklassis õppimiseks. Minu suureks kireks on hobused ja ratsutamine, oma hobuse eest hoolitsemine võtabki suure osa vabast ajast. Veel laulan kooris ja tegelen tervisespordiga, samuti proovin veeta võimalikult palju aega koos lähedastega.

Mis plaanid on 2016.aastal? Kas võtad osa tervest Olerex EMV rallikrossis hooajast?
Plaanis on osa võtta kogu hooajast, kuid vastavalt võimalustele osalen nii mitmel etapil, kui saan. Esimesel etapil Kulbilohus olen kindlasti kohal. Selle eest tuleb mul tänada inimesi, kes usuvad ja panustavad minusse: ETVA Varuosad OÜ ja Engeros Otepää OÜ.

See hooaeg võistlen uue autoga ning harjumine võtab natuke aega. Minu eesmärgiks on eelkõige saada sõidukogemust erinevatel radadel, areneda ning seda kõike nautida ning ennast ületada.

Milliseid tundeid tekitab Sinus võistlemine erinevatel radadel? Kirjelda.
Hästi vaheldusrikas on erinevatel radadel sõita. Iga rada on erinev ning seega pakub see ka erinevaid väljakutseid.  Mulle väga meeldib ennast proovile panna ning naudin iga hetke!

Teame, et sõidad Reinsalu Sport tiimi all. Kuidas meeldib? Kui palju abi on Sul teistest tiimikaaslastest?
Auto on alati hästi ette valmistatud ning ka võistlustel on näha, et tegu on oma ala professionaalidega. Kõik tiimiliikmed on väga hoolivad ja abivalmid, alati aidatakse ja juhendatakse. Sõidu osas on põhiliseks juhendajaks Andre Kurg, kellest on minu sõiduoskuste lihvimisel palju abi olnud. Olen kogu tiimiga väga rahul!

Kuidas suhtuvad võistlemisse Sinu lähedased-sõbrad-tuttavad?
Algul väga paljud ei uskunud, et mina sõidan. Arvati, et teen lihtsalt nalja või et mu vend on spordiala vahetanud. Absoluutselt kõik on sellest väga üllatunud olnud ning olen kuulnud väga erinevaid reaktsioone. Sellegipoolest on need olnud positiivsed ja toetavad.

Foto: Piret Jaani
Foto: Piret Jaani

Kas Sul on ka fänne tekkinud?
Ikka on, paljud tulevad võistlustel rääkima ja ka autogramme on palju jagatud. Väga armas on näha, kui inimesed tunnevad huvi ja soovivad edu, see annab tohutult motivatsiooni juurde.

2015.a rallikrossi hooaja lõpetamine
2015.a rallikrossi hooaja lõpetamine

2015.aastal võttis osa ka teine naisvõistleja(Maria Roop). Mida temast arvad? Kas naisvõistlejad hoiavad kokku?
Kahjuks väga hästi ma Mariat veel ei tunne, kuid ta on alati hästi entusiastlik, positiivne ja särav naine. Kindlasti mulle eeskujuks!

Eks naised peavad ikka suure meestehulga keskel kokku hoidma, kuna meid on niigi vähe.

Mida ütleksid enda/kogu rallikrossi fännidele?
Väga vahva, et te minusse usute! Olen Teile tänulik! Loodan, et rallikrossi fänne tuleb aina juurde, sest rallikross on äge! 😉