Rallycross Challenge Europe 2014 – Leedu Vilkyciai 31.05 –1.06 – EST RX

Rallycross Challenge Europe 2014 – Leedu Vilkyciai 31.05 –1.06

Sarnaselt eelmisele aastale käivitati ka käesoleval aastal alternatiivina MM ja EM võistlussarjadele Euroopa – keskne rallikrossisari Rallycross Challenge Europe (RCE).  Tegemist on oma ülesehituselt sarnase sarjaga nagu MM ja EM, aga etapid toimuvad kompaktsemalt Euroopa südames. Käesoleval aastal on plaanis 8 etappi asukohaga Prantsusmaa, Hungari, Leedu,  Belgia, Holland ja Tšehhi.

Osalevaid klasse jällegi 3: TouringCar (kuni 2000cm3 tagaveolised autod),  Super1600 (kuni 1600cm3 esiveolised autod) ja SuperCar (kuni 2000cm nelikveolised turboautod). Tehnilised tingimused ühtivad valdavalt MM ja EM autode omadega, erandina lastakse aga starti ka autod, millede homologatsioon on lõppenud 6 aastat tagasi.

Meile lähim etapp toimub  juba selle kuu lõpul  31.05 – 1.06 Leedus, osadele Eesti võistlejatele juba tuttaval rajal – Vilkyciais.  Rada asub Leedu kuurortlinna Klaipeda läheduses ja paistab silma suhteliselt kiire ja kõva  pinnakatte ning kuuma ja rohkearvulise publiku poolest. Meenutuseks, et samal rajal saavutas mullu NEZ osavõistlusel meie Janno Ligur igati tubli hõbemedali klassis Super1600.

Leedu korraldajatel on rõõm ja au kutsuda kõiki Eesti võidusõitjad osalema ja oma kiirust võrdlema  konkurentidega mujalt Euroopast. Registreerimine Baltikumi senise rallikrossi ajaloo tähtsaimale võistlusele on juba alanud ja registreerida saab ennast  lehel www.rcchallenge.com

Osavõtutasu registreerimisel kuni  23.05 on 300€ ja registreerimisel kuni 28.05 400€. Võistluspaigas täiendavat registreerumist ei toimu.

Leedu võistluse juhendi leiate aadressilt: http://rcchallenge.eu/downloads/regulations/suppreg/supplementaryregulations-vilkyciai.pdf

Ja info kogu sarja kohta www.rcchallenge.com

Olete kõik palutud osalema nii sõitjatena kui pealtvaatajatena!

Lugupidamisega,

Kazimieras Gudziunas