Rallikrossi 2013.a. tiitlivõitu lootev Otto Täht alistas jäärajal valitseva krossimeistri Helmet Palmi – EST RX

Rallikrossi 2013.a. tiitlivõitu lootev Otto Täht alistas jäärajal valitseva krossimeistri Helmet Palmi

Tänavu Eesti rallikrossi meistrivõistlustele keskenduv Otto Täht alustas võistlushooaega osalemisega Eesti jäärajasõidu karikasarjas. 21-aastane TTÜ üliõpilane, kel roolida neljarattaveoline Mitsubishi Lancer, tegi puhta töö, võites neljast etapist neli.

Eesti jäärajasõidu karikasarjas võidukarika välja teeninud Otto Täht kinnitab, et aasta algas mõnevõrra edukamalt, kui ta oli osanud arvata. “Enne esimest etappi ei oleks midagi osanud ennustada. Sellest ainsast rallikrossi etapist, kus ma eelmisel aastal osalesin, oli teada, et Helmet Palmiga võidu suudan sõita. Üllatusena tuli siiski see, et vahe kohati nii suur oli. Samas ei saa siit mingeid põhjapanevaid ennustusi suviseks hooajaks teha, sest mees-mehe vastu sõit on ikka täiesti teine maailm,” räägib noormees, kes äsjaste võitudega andis rivaalidele tõsise tormihoiatuse algavaks krossihooajaks.

Tartlase värske saavutus väärib ilmselgelt kiidusõnu, sest kogemust neljarattaveolise võistlusautoga oli tal eelnevalt vaid ühe treeningu ja poole võistluse jagu. Sedagi enne talvehooaega. Nii ulatas enne jäärajasõitusid abikäe Egon Kaur, kellega ühiselt leiti autole sobilik seadistus. “Ettevalmistuse poole pealt tegime ühe trennipäeva, kus sai koos Egoniga vedrustust seadistatud ja tema andis ka õpetussõnad nelikveolisega jää peal sõitmiseks. Ilma selle päevata ei oleks need vahed meil kindlasti nii suured olnud,” sõnab Täht. Kaur ütleb, et nüüd võistluste järel tulemusi vaadates võib öelda, et Otto Täht sai hakkama peaaegu, et uskumatuga: “Palmile vastu saada – see on suur saavutus omaette!”

Täht on ka ise rahul: “Võistlused edenesid hästi ja stabiilselt. Teine etapp ehk Kuremaa oli kõige kehvem, kuna seal oli esiteks rada üks suur veeuputus ja teiseks olid autol väiksed elektroonika-viperused, mille tõttu oli teatud osa võimsusest kadunud. Seal libises ka ainus sõiduvooru võit käest. Aga ülejäänud etapid tulid selles mõttes ideaalilähedaselt, et tehnika töötas ja sõiduvigu ei teinud.”

“Autoga kohanemine on küll lihtne olnud,” jätkab Täht. “Polegi elus nii lihtsasti juhitava autoga sõitnud. Nagu arvutimängus! Pill on ülistabiilne ja teeb täpselt seda, mida tahad.” Egon Kaur kommenteerib, et särav tulemus oli märk sellest, et võistleja tundis end roolis hästi.

Eesti rallikrossi kajastaval veebilehel hiljuti avaldatud artiklis rõhutatakse, et Otto Täht ei võta tänavu madalamat eesmärki tiitlivõidust. Võistleja ise lausub, et sihid on küll toredad asjad, aga tema arvates peaksid need olema reaalset elu vaadates läbi kaalutud. “Kuna ma ei tea, kes sel hooajal sarjas osalevad, siis on võimatu midagi ennustada. Juttude järgi on sarjaga liitumas mingi hulk välismaalasi, mõned täitsa uued sõitjad. Ja kõva vastupanu osutab ilmselt Sten Oja. Vaatame esimesed paar etappi ära, mis juttu teised mehed räägivad ja siis arutame seda tiitli asja uuesti. Aga sisetunne ütleb, et hooaja kokkuvõttes võiks poodiumikohta kindlasti küsida.”

Kahtlemata ei sea madalamat eesmärki meistritiitlist valitsev krossimeister Helmet Palm. Võidujanuline Raplamaa mees vihjas sellele juba eelmisel hooajal, et sõidutahet ja võidujanu veel on. Vestlustes on välja tulnud koguni asjaolu, et kui tal tänavu võita õnnestub, tooks ta järgmisel aastal rajale veelgi võimsama ja uhkema võistlusmasina. Kas Otto Täht laseks selle nimel rivaalil võita? “Ma arvan, et mitte ükski sõitja ei lase mitte kellelgi võita,” on Täht resoluutne.

Siinkohal ei saa küsimata jätta, kas Otto Täht teab enesel olevat mõne eelise konkurentide ees? “See eelis on, et ma olen supercool,” naerab ta ja lisab tagasihoidlikult, “ei tegelikult, mis eelist mul ikka on.” Tõenäoliselt ei ole Täht rivaalidega võrreldes sugugi halvemas positsioonis, kuna enamiku võistlusradadega on ta varasemast tuttav. “Ainsana ei ole ma sõitnud Audru rajal, aga ma usun, et selles osas ma ei erine kuidagi teistest. Ülejäänud radadel olen ma korra sõitnud.”

Artikkel: Rally.ee
Foto: Fotovabrik