Prantslane Sebastien Loeb osaleb 2016 FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy sarjas – EST RX

Prantslane Sebastien Loeb osaleb 2016 FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy sarjas

9-kordne maailmameister autorallis prantslane Sebastien Loeb osaleb tänavu FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy sarjas Peugeot-Hansen meeskonnas. Loebist saab Timmy Hanseni meeskonnakaaslane, mõlemad mehed sõidavad Peugeot 208 WRX autoga.

Enne hooaja algust said Loeb ja Hansen kokku Hansenite kodumaal, et testida autosid järvejääl Ares, Rootsis.

Loeb on võitnud kõige rohkem ralli maailmameistri tiitleid, samuti muid olulisi autospordivõistlusi, seega pole tema liitumine rallikrossisarjaga eriline üllatus. Muuhulgas on Loeb võitnud ka eestlastele sel talvel tuntuks saanud X Games rallikrossi etapi 2012.aastal Ameerikas, Californias. Samuti on Loeb osalenud 2013.a Euroopa meistrivõistluste etapil rallikrossis Prantsusmaal.

“Ma olen väga elevil, et saan osaleda terves rallikrossi sarjas esimest korda,” selgitas 42-aastane Loeb, kes on maailma kõige edukam rallisõitja. “Aastate jooksul on mul olnud õnne, et olen saanud osaleda mõnel tõeliselt hämmastaval võidusõidul. Rallikrossi puhul aga on tegemist millegi väga erilisega, sest siin kohtuvad auto võimsus, mees mehe vastu võistlus ja väga intensiivne võidusõit. Auto ja strateegia seda tüüpi võidusõidul on mulle täiesti uus, nii et mul on veel palju õppida, kuid ma loodan, et saan olla üsna varsti konkurentsivõimeline.”

Hansen ja Loeb loodavad hetkel mõlemad võita MM-tiitlit. Timmy Hansen selgitas: “olen kogu oma elu imetlenud Sebastien Loebi, olen ka korra temalt autogrammi saanud küsida. Seega nüüd temaga koos ühes meeskonnas olla, on nagu unistuse täitumine. Mul on temalt palju õppida. Ja ma olen kindel, et saan tallegi õpetada ainult rallikrossile omaseid nippe. Koos suudame me meeskonda edasi viia ja ületada uusi piire ning aidata teineteisel kasvada.”

Esimene etapp peetakse 16-18.aprill Montalegres, Portugalis.

Loe inglise keelset täispikka pressiteadet siit: http://www.fiaworldrallycross.com/article/9100/loeb-joins-world-rx-with