Läti rallikrossisõitja Reinis Nitiss osaleb FIA MM-sarjas Seat Ibiza RX Supercariga – EST RX

Läti rallikrossisõitja Reinis Nitiss osaleb FIA MM-sarjas Seat Ibiza RX Supercariga

Lätlane Reinis Nitiss osaleb tänavu ALL-INKL.COM meeskonnas FIA World Rallycross Championship presented by Monster Energy sarjas uue Seat Ibiza RX Supercariga.
Nitiss on sõitnud viimased paar hooaega Fordiga Ford Olsbergs MSE meeskonnas, saavutades seejuures 7 poodiumikohta sealhulgas 1 etapivõidu. Ta hoiab ka rekordit, olles kõige noorem rallikrossisõitja, kes on võitnud MM-võistlustel etapivõidu. Nimelt oli ta kõigest 18-aastane, kui 2014.aastal Norras, Hell rajal tuli Supercar klassi etapivõitjaks.

Küsimusele, miks ta otsustas meeskonda vahetada, vastab noor lätlane nii: “FIA World Rallycross Championship on hetkel nii kiires arengus ja me alustasime eelmisel aastal läbirääkimisi mitmete meeskondadega. Valisime ALL-INKL.COM meeskonna, sest neil oli kindel tegevuskava ja väga suur potentsiaal. “

Nitiss lisas: “ALL-INKL.COM mehaanikud ja spetsialistid on suure kogemusega, nad on aastaid olnud tipptasemel GT1, WTCC ja rallikrossi sarjades. Viimasel kahel aastal on meeskond võisteldes Audi S3 RX autoga kogunud hindamatut kogemust ja teadmisi, seega ma usun, et me oleme konkurentsivõimelised uuel Seat Supercaril.”Meeskonna omanik Rene Münnich plaanib sõita meeskonna teise autoga: “Ma tunnen Reinist juba mõnda aega, me oleme mõned aastad tagasi koos võistelnud ka S1600 klassis. Reinis on noor “püss”: kiire ja väga hea. Me oleme väga palju panustanud viimastel kuudel auto ehitusse ja ma loodan, et Reinis on võimeline võitlema mitte ainult poodiumikohtade vaid ka esikohtade üle.”