Põltsamaal näeb laupäeval pöörast kihutamist, hobuse ja auto mõõduvõttu ning hea ilma korral ka kümmet langevarjurit – EST RX

Põltsamaal näeb laupäeval pöörast kihutamist, hobuse ja auto mõõduvõttu ning hea ilma korral ka kümmet langevarjurit

Sel laupäeval kell 12.00 antakse Põltsamaa lähistel Piiroja rajal start kolmandale Eesti rallikrossi meistrivõistluse etapile, kuid lisaks võidukihutamisele on pealtvaatajatel võimalik osa saada ka hobuse-auto kiirendusvõistlusest ning vaadata taevast alla sadavaid langevarjureid.


Laupäevane võistluspäev kujuneb äärmiselt pingeliseks nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele. Kui varasematel etappidel on stardis olnud napilt üle kolmekümne sõitja, siis sel korral on end tänaseks registreerunud juba 37 sõitjat. Eesti ässadele pakuvad Piirojal konkurentsi lätlased, venelanna ja ka üks leedu sõitja

Poiste hulgas ka üks neiu

Võimsamate masinate, ehk Division 1 klassis on Piirojal stardis praegu tabeli liidrikohta hoidev Pait Reiman, kes sõidab 440 hobujõulise Mitsubishi Lanceriga. Talle pakuvad kõva konkurentsi Andri Õun, Valdur Reinsalu ja möödunud aasta Põhja-Euroopa rallikrossi meister ning sel hooajal koduses meistrisarjas avastarti tegev Sten Oja. Valitsev Põhja-Euroopa meister sõidab sel aastal Division 1 masinaklassis möödunud aasta Eesti meistri Imre Saksa Lanceriga. Praegune tabeli liider selgitas, et etapivõidu saamine läheb tal üsna raskeks. Juba eos on tunda, et D1 klassis saab tulema äärmiselt põnev ja kaasahaarav võistlus.

Division 1A klassis on sel korral kõige arvukam osavõtt. Selles klassis stardib Piirojal 13 sõitjat. Liidripunkte läheb kindlalt oma kodurajal noppima Arvo Kask. Selle lõbu tahavad rikkuda Janno Õis ja Janno Ligur, kes samuti tänavusel hooajal head minekut on näidanud. Noormeestele pakub D1a klassis kindlasti konkurentsi venelanna Tatjana Elisejeva.

Taevast hakkab sadama mehi

Kohalikule publikule püüab end kindlasti tõestada ka Piiroja rajal väikesest peale rallikrossi õppinud Alvar Kuusik, kes sõidab ERK 2000 klassis. Tagaveoliste masinate klassis püüab esikohta oma BMW-ga Rommi Pukk. Mees lisas, et sihib kindlalt etapivõitu, kuid tõde selgub alles rajal. Pukkile ja tema Saksa masinale pakuvad kõva konkurentsi Ladasid roolivad Kevo Kärp ja Kalmer Vaht.

Pealtvaatajatel tasub tulla raja äärde juba seepärast, et lisaks peadpööritavale võidukihutamisele, näeb võistlussõitude vaheajal, mida suudab kiirendusrajal hobune Toyota Land Cruiser maasturi ja nelikveolise Subaru Impreza vastu. Juhul, kui taevast ei saja vihma, siis hakkab sealt sadama hoopis mehi, nimelt maanduvad hea ilma korral rajale kümme langevarjurit. Hea loosiõnne korral on võimalik endale koju viia ka terve suitsupõrsas.

Raja asukoha leiad SIIT

Autor: Eili Koitla