Eriksson pääses finaaliavariist vigastusteta – EST RX

Eriksson pääses finaaliavariist vigastusteta

Eriksson elas läbi uskumatu avarii, mille pärast olid võistluse kohtunikud sunnitud andma kordusstardi.


Kui selgus A-finaali stardijärjestus, siis juba nimekirjast võis välja lugeda, et tuleb tegemist väga verise võistlusega. Just see ka rajal sündiski. Stardist kihutasid minema ERC sarja kuus kõige verisemat võistlejat. Eriksson oli alguses kolmas, Sverre Isachseni ja tiimikaaslase Tanner Fousti järel.

Autod kihutasid esimesse kurvi, võideldes sisemise rajatrajektoori pärast. Eriksson pigistati Isachseni ja tagant tulnud Ludvig Hunsbedti vahele. Eriksson hoidis piltlikult hammaste ja küüntega enda positsioonist kinni ning tagajärjeks oli kontrolli alt läinud masin, mis rullus kordi üle katuse.

Kodupublik oli väga ärevil ning lootis näha Erikssoni tükkideks sõidetud Fiesta vrakist välja ronimas. Koheselt peatati selle intsidendi pärast ka sõit. Eriksson ronis oma masinast välja ning vaatas raja kõrval, kuidas tema tiimikaaslane võttis finaalivõidu. Eriksson läks koos võistkonna hooldemeestega koheselt Fousti õnnitlema, võetud oli ju väärtuslik võit ning lohutusauhinnaks oli Erikssonile tema üle elamiste eest tunnustav aplaus kodupublikult.

Videot peadpööritavast õnnetusest saad näha SIIT

 

 

 

 

 

 

Toimetas: Eili Koitla