Olerex Eesti MV sarja esimesel etapil Missos stardib autorallisõitja Egon Kaur – EST RX

Olerex Eesti MV sarja esimesel etapil Missos stardib autorallisõitja Egon Kaur

Kõigile tehnikaspordihuvilistele peaks olema Egon Kauri nimi igati tuttav. Seega on kõikidel ralli- ja rallikrossifännidel veel rohkem põhjust tulla juba 21. aprill toimuvale rallikrossihooaja avamisele Võrumaale, sest just seal peaks saama Egonit esimest korda rajal näha.

„Loodan küll, et saan avamisel ehk mõned ringid teha,“ ütleb Kaur.

Ja kohe pärast avamist on ta lubanud olla stardis 5. mail aset leidval Olerex Eesti MV sarja esimesel etapil Missos ja seda klassis SuperCar.

„Esimese etapi stardis olen eelkõige seetõttu, et pole pea poolteist aastat kiire autoga sõitnud ja  sooviks seda seisu parandada. Rallikrossi võimsad Division1-klassi autod tunduvad selleks hea valik,“ kommenteerib Kaur otsust startida rallikrossisarjas.

Egonil ei ole hetkel kindlasti plaanis rallist loobuda ja rallikrossi üle tulla. Mees paneb põhirõhu rallile ja praegusel momendil ei ole tal plaanis rohkem kui ühte etappi rallikrossis sõita. Kuid, kes teab, ehk muudab paar kiiremat ringi Division1 auto roolis mehe meelt ning saame teda ka mõnel järgneval etapil võistlemas näha.

Missos läheb Kaur rajale Reinsalu Spordi garaažist pärit neliveduse Ford Fiestaga. Saab näha, kas aeg, millal rallisõitja ei ole otseselt mees-mehe vastu sõitnud, ja ka autovahetus annavad tunda. „Eemal oldud aeg mõjutab kindlasti ja loodetavasti positiivselt, sai ju neli hooaega nelikveolise autoga sõidetud. Vahetu võistlus konkurentidega vajab ilmselt meenutamist,“ ütleb Kaur.

Kaur ei tule rajale sugugi võhikuna, vaid ütleb, et on end igati rallikrossiga kursis hoidnud: „Olen ikka kogu aeg kõrvalt vaikselt jälginud, mis toimub. Ja eelmise aasta põhjal tundub, et rallikross on tõusuteel – tehnika areneb, rajad arenevad ja konkurents on tihedam.“

 

Egon ei jäta mainimata oma ootusärevust, mida tehtud otsus rallikrossi etappi kaasa sõita talle pakub: „Olen vägagi põnevil, Div1 klassi puhul on tegemist väga võimsate autodega ning ootan huviga, millal ühte neist taltsutada saab.“

 

Jääme meiegi suure põnevusega esimest etappi ootama!

 

L.K