Janno Ligur oli Austria RallycrossRX etapil poolfinaalis – EST RX

Janno Ligur oli Austria RallycrossRX etapil poolfinaalis

Möödunud nädalavahetusel sõideti Austrias FIA/IMG Euroopa meistrivõistluste eelviimane etapp rallikrossis (RallycrossRX). Ainukesel eestlasel, kes Austrias võistles, läks see etapp 100% eemärgipäraselt – pääseti klassis Super1600 ju poolfinaali!

Rallikross.ee küsis Jannolt ka kommentaari Austrias toimunud võistluse kohta. Janno võrdles Austria rada kui ringrada, millele sarnaseid Eestis ei leidu. Võistlustel osales Super1600 klassis kokku 14 võistlejat, teiste seas Reinis Nitišš, Ildar Rakhmatullin, Ulrik Linnemann, Eric Faren jne ehk kohal oli kogu selle võistlusklassi paremik. Janno meeskond proovis eelsõitude ajal erinevaid seadistusi auto juures, et olla kindlasti 10-da koha piirimail kokkuvõttes. Esimeses eelsõidus näitas Janno 10.aega, teises eelsõidus 9.aega. Seega kolmandasse eelsõitu mindi samuti hea emotsiooniga. Kahjuks purunes aga kolmandas eelsõidus pooltelg, mistõttu tuli sõit katkestada. Neljandas eelsõidus pidi Janno seega näitama samuti kiiret aega, et pääseda poolfinaali – ja see tal ka õnnestus.

Janno startis teises poolfinaalis kuuendalt kohalt ja lõpetas ka sõidu kuuendana. Janno kommentaar: “Poolfinaal kulges kuni viimase ringini hästi, küll aga purunes enne viimast kurvi pooltelg, õnneks jõudsin lõpuni, sinna maani suutsin korraliku tempot teha ning pärast aegu vaadates olin sõitnud ka väga stabiilselt.”

Austrias toimunud etapiga kindlustas endale Euroopa Meistritiitli klassis Super1600 2011.aastal Olerex Eesti meistriõistluste sarjast välja kasvanud noor lätlane Reinis Nitišš. Palju õnne!

7. septembril Olerex Eesti meistrivõistluste viimasel etapil osalenud norralane Andreas Bakkerud Austrias toimunud RallycrossRX-l head tulemust kirja ei saanud, kuna tema võistlusautol Citroen DS3 mootoril oli tehnilisi probleeme.

Hetkel liigub kogu Janno Liguri meeskond ja euroopa rallikrossikarusell Saksamaa poole, kus sel nädalavahetusel toimub viimane RallycrossRX etapp. Saksamaalt loodab noor Janno Ligur samuti poolfinaali jõuda ja saada väärtuslikku sõidukogemust väga tihedas konkurentsis.

Vaata Austria RallycrossRX esimese päeva videokokkuvõtet:

Vaata Austria RallycrossRX teise päeva videokokkuvõtet:

Tulemused:

http://www.rallycrossrx.com/race_results/2