Janno Ligur jõudis Saksamaal finaali – EST RX

Janno Ligur jõudis Saksamaal finaali

Rallikrossi EM- ja MM-etapil Saksamaal Esteringil jõudis Janno Ligur (Škoda Fabia, Ligur Racing) Super1600 klassis finaali. SuperCar’i MM-etapi võitis prantslane Davy Jeanney (Peugeot 208, Team Peugeot-Hansen).

Super1600 EM-etapil tegi kaasa kolm eestlast – lisaks Ligurile olid stardis ka Siim Saluri (Renault Twingo, RS Racing Team) ja Andre Kurg (Škoda Fabia, Reinsalu Sport). Kurg tegi kaasa vaid esimeses eelsõidus ja rohkem rajale ei tulnud. Nelja eelsõidu järel oli Ligur kümnes ning Saluri oli 12. kohal, mis tähendas, et mõlemad pääsesid poolfinaali.

Nii Ligur kui Saluri võistlesid teises poolfinaalis, kus Ligur lõpetas lätlase Janis Baumanise (Renault Twingo, Set Promotions) ja leedulase Ernestas Staponkuse (Volkswagen Polo, ASK Vilkyciai) järel kolmandana ning tagas seega viimasena koha finaalis, Saluri pidi selles poolfinaalis leppima viimase kohaga.

Finaalis võttis kindla võidu taanlane Ulrik Linnemann (Peugeot 208), teisena lõpetas venelane Timur Šigabutinov (Renault Clio, Set Promotion) ning kolmanda koha sai ungarlane Krisztian Szabo (Škoda Fabia, MGAMS KFT). Ülejäänud finalistide vahed olid üsna väikesed, Ligur pidi leppima kuuenda kohaga.

EM-sarja liider on jätkuvalt Baumanis 70 punktiga. Ligur on kolme etapiga kogunud 25 punkti ja on üldarvestuses kümnes, Saluri on 15 punktiga 16. kohal.

SuperCar’i MM-etapil oli kogu nädalavahetuse heas hoos esimest hooaega MM-sarjas sõitev Jeanney, kes võitis neljast eelsõidust kolm ning oli parim ka enda poolfinaalis, finaalis sai prantslane stardist hästi minema ning võttis kindla esikoha, tegemist on tema esimese MM-etapivõiduga ning ühtlasi on ta esimene prantslane, kes teist aastat sõidetavas MM-sarjas etapivõiduni jõudnud. Teisena lõpetas tiitlikaitsja Petter Solberg (Citroen DS3, SDRX) ning kolmas oli Jeanney tiimikaaslane Timmy Hansen (Peugeot 208).

Viie MM-etapi järel jätkab sarja üldliidrina Solberg, kes on kogunud 138 punkti, talle järgnevad rootslane Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo, Volkswagen Team Sweden) 103 punktiga ja norralane Andreas Bakkerud (Ford Fiesta ST, Ford Olsbergs MSE) 90 punktiga.

Meeskondade arvestuses on MM-sarja liider 166 punktiga Ford Olsbergs MSE, teine on 158 punktiga SDRX ning kolmas Team Peugeot-Hansen 156 punktiga.

SuperCar’i EM-etapil võttis võidu norralane Tommy Rustad (Volkswagen Polo, HTB-Marklund Motorsport), teine oli prantslane Jerome Grosset-Janin (Peugeot 208, Albatec Racing) ning kolmas prantslane Fabien Pailler (Peugeot 208).

Touring Car klassis sai EM-etapivõidu rootslane Fredrik Salsten (Citroen DS3, Salsten Racing) 16-aastase kaasmaalase Magda Anderssoni (Ford Fiesta) ja norralase Kjetil Larseni (Škoda Fabia) ees.

Järgmine etapp sõidetakse 3.-5. juulini Rootsis Höljeses, siis on lisaks SuperCar’i MM-etapile kavas ka Super1600, RX Lites ja Touring Car’i EM-etapp.

Allikas: sport.err.ee