Esimese auto24ringi rallikrossi võitis Sten Oja – EST RX

Esimese auto24ringi rallikrossi võitis Sten Oja

Uuel, vast-avatud auto24ringi rallikrossirajal võitis võimsaimas SuperCar klassis Sten Oja, võistlejaterohkeimas Super1600 pundis aga taas Arvo Kask. Tagavedu ning noored üllatusi ei pakkunud, TouringCari valitses taas Kalmer Vaht ning Junior1600 uue auto valmis saanud Casper Eerikson. SuperCar klass tegi kiireimat sõitu suurima kogemustepagasiga Sten Oja (Mitsubishi Lancer EVO). Ta võttis kõrgeima poodiumiastme 8,8 sekundilise eduga.

Steni kommentaar: „Hommikustes trennides ning kvalifikatsioonis tegelesime peamiselt seadistamisega, saime vedrustuse ideaalselt paika. Teises eelsõidus tekkis kahtlus auto mootori korrektse toimimise suhtes ja tulin maha, esimesest ja kolmandast eelsõidust tuli võit ning sain valida stardikoha. A-finaalis õnnestus start suurepäraselt, sain vahe sisse ja hoidsin seda lõpuni. Meie poolt ideaalne päev.“ Teise koha sai sarja uustulnuk Mait Pikkof (Mitsubishi EVO) vaid napi, sekundilise eduga Otto Tähe (Mitsubishi EVO) ees. Nende kahe vahel toimus ka tuliseim duell ja pidev üksteise puksimine.

Super1600 klassis olid osalemas ka lõunanaabrid Janis Baumanis (Peugeot 206) ja Reinis Safonovs (VW Polo), kes hõivasid poodiumil kaks madalamat kohta. Arvo Kasel (VW Golf) õnnestus taas korrata Elvas sooritatut ja jätta võit Eestisse.

Arvo Kask: „Eelsõitudes ei läinud kohe kõik plaanipäraselt, sain stardikohta valida alles teisena. Taktika õnnestus suurepäraselt, läksin kohe pärast starti jokker ringile ning sain auto24ringi iseäraliku asfaltjokkeriga edu sisse. Edasine oli vaid vormistamise küsimus, teised taga pusisid oluliselt rohkem.“

Junior1600 võttis uue autoga (Zeat) rajale tulnud Casper Eerikson. Teiseks jäi Mart Tikkerbär ning kolmandaks tehniliste probleemidega võidelnud Keiro Orgus.

TouringCar ehk tagaveoliste autode klassis võitis eelmise hooaja meister Kalmer Vaht (Lada 2101).

Detailsed tulemused: http://www.mylaps.com/en/events/902133

Pilt: Kaspar Aruvee

GoPro Eesti video: