Esimene auto24 ringi Rallikross toimub juba sel laupäeval, 25.mail – EST RX

Esimene auto24 ringi Rallikross toimub juba sel laupäeval, 25.mail

Elvas alanud Olerex Eesti meistrivõistluste sari rallikrossis jätkub teise etapiga Auto24 ringil sel laupäeval, 25.mail. Audrus asuv ringrada on kasutusel esmakordselt ka rallikrossirajana ning seega kõigile võistlejatele uus.

Auto24 ringraja sisse on ehitatud lahtise pinnaga lõik, spetsiaalselt rallikrossietappide korraldamiseks. Ringrajakompleksi juhataja Andres Hall kirjeldas uut rada: „Spetsiaalselt rallikrossiks ehitatud rajaosa pikkuseks on umbes 1100m, millest 450m katab freesasfalt. Iga sõidu kohustuslik jokker ehk pikem ring võetakse erinevalt teistest radadest asfaldil. Pealtvaatajatele aga on väga hästi nähtav kogu rada.“

Esimene etapp pakkus palju üllatusi justnimelt peafavoriitide põrumisega. Selgi korral on kohal kõik mehed, kes ka võitu püüdma lähevad. Lisaks on kaarte segamas välisvõistlejad Soomest ja Lätist.

Kõige põnevam seis on hetkel Super1600 klassis, kus möödunud aastane meister Janno Ligur (Škoda Fabia) peab väga palju pingutama, et esimese etapi katkestamist tasa teha. Kahtlemata ihuvad hammast poodiumi kõrgeimale astmele ka Siim Saluri (Junior WRC Citröen C2) ja Andre Kurg (Škoda Fabia / Lada Samara), kes mõlemad näitasid Kulbilohus väga head kiirust, kuid punkte kirja ei saanud. Eelmise etapi võitja ning möödunud aasta teine mees Arvo Kask (VW Golf) aga ei anna punktiedu kindlasti lihtsalt käest ära. Lisaks veel ka mitmed kiired lätlased, kel uus tehnika sõitmiseks. Ka Junior1600 toob rajale põnevat – Casper Eeriksonil on valminud Seat Ibiza, mis oma omadustelt ei jää sugugi alla esiotsa autodele.

Kõige kiiremas ja võimsaimas klassis SuperCar tuleb taas võitu püüdma Otto Täht (Mitsubishi EVO), kel tihedalt kannul ka Sten Oja (Mitsubishi EVO). Registreerunute hulgas on ka Soome rallikrossist tuntud tegija Silvo Viitanen (Ford Fiesta mk7), kes siinpool merd varemgi poodiumil olnud. 2012.a meister Helmet Palm pidi küll eelmisel etapil katkestama, kuid nüüdseks on tehnika remonditud ja poodiumile sõitmine lausa vajadus.

Vaata ka eelmise etapi kokkuvõtet:

Esimesed võistlussõidud algavad kell 11:00.

Pilet 7€, alla 12-aastastele tasuta.

Pildi autor: Henri Kalmist