Põltsamaal toimunud Olerex Eesti meistrivõistluste etapp rallikrossis tõi uusi võitjaid, selgus ka esimene meister – EST RX

Sel hooajal juba teist korda Põltsamaale, Piiroja rajale jõudnud Olerex Eesti meistrivõistlustel rallikrossis tõi poodiumi kõrgeimale astmele sel hooajal varem mitte võitnuid. SuperCar klassis võib meistriks ilmselt ka juba teist korda kroonida Sten Oja (Mitsubishi Lancer Evo), kes nüüdseks kogunud 123p, edestades lähimat konkurenti 46 punktiga.

Kiireimas, SuperCar klassis võidutses taas sarja liider Sten Oja, kes ühtlasi oli ka kiireim eelsõitudes. Ühe eelsõidu võidu võttis ka Ranno Bundsen (Mitsubishi Lancer EVO), kelle parim aeg jäi aga siiski Stenile sekundikümnendiku võrra alla. Finaalsõidus jäi Ranno kolmandaks, teiseks tuli aga juba neljandal ringil rehvi lõhkunud Mait Pikkof (Mitsubishi Lancer EVO), kes end liigselt sellest häirida ei lasknud.

Sten Oja kommentaarid peale sõite: „Enne finaali kasteti, seega oli veidi libedam ja tuli meenutada jäärajaaegu. Võtsin stardis rahulikumalt ja jälgisin, et keegi esimese kurvi pidurdusmaal selga ei tuleks. Ilmselt tegid tegelikult kõik sama ja saime puhtalt läbi. Võistlus oli nauditav kuna auto oli hommikust saati super ja isegi seadet polnudki tänase päeva jaoks eraldi muutma vaja hakata.“

Super1600 klassis oli taas rajal Janno Ligur (Škoda Fabia), kes mitmelt varasemalt etapilt puudunud. Kaootilises finaalsõidus kindlustaski ta võidu, jättes selja taha meeskonnakaaslase Jaan Pettai (Lada Samara) ja senini kõik 5 etappi võitnud Arvo Kase (VW Golf). Ilmselt oli Arvo päev ka raskeim, ühes eelsõidus katkestades ja teises unustades jokkerile minna, tal tuli üle kahe aasta startida B-finaalist. Arvo oli ka osaline kokkupõrkes Janis Baumanisega (Peugeot 206), misjärel lätlane üle katuse paiskus ja see omakorda ahelkokkupõrke põhjustas. Kaheksast A-finaalis osalenud autost jäid puutumata vaid eest ära saanud Ligur ja Pettai.

„Rallikrossis ei tule miski lihtsalt. Kuna aga selja taga toimus palju pusklemist, õnnestus mul eest ära saada. Kuna avarii toimus esimeses, ühtlasi pimedas kurvis, oli oluline taktika. Mulle öeldi raadios, millal minna jokkerile ja sain sinna pööratud, vältides pundart, kuhu paljud teised sattusid. Rõõmsaks teeb see, et tehnilistest probleemidest oleme vist nüüdseks üle saanud ja selles suhtes kulges võistlus probleemideta,“ rääkis Janno Ligur.

Noorteklassis Junior1600 võttis oma esimese võidu Mart Tikkerbär (Honda Civic), Casper Eeriksoni (Seat Ibiza) ees. Mõlemad mehed aga katkestasid avariide tõttu. B-finaalist kahjuks mitte edasi pääsenud Mihkel Varul (VW Golf) teenis kolmanda koha. Tagaveoliste, TouringCar klassis võitis taas Kalmer Vaht (Lada 2101), Andrus Karu (Lada VFTS) ja Margo Soometsa ees (BMW 318).

Järgmine Olerex Eesti meistrivõistluste etapp rallikrossis sõidetakse 24. augustil Misso rajal ja viimane etapp 7. septembril Elvas Kulbilohu rajal.

Lisainfo: ralli.local

Piltide autor: Henri Kalmist