Andre Kurg osaleb 2014.a FIA Euroopa mv Soome etapil – EST RX

Andre Kurg osaleb 2014.a FIA Euroopa mv Soome etapil

Andre Kure meeskond, eesotsas mehaanikute Tõnu Riiviku ja Valter Teppaniga ehitavad 2014.a võistlushooajaks teise põlvkonna Škoda Fabia Super1600 autot.

Hetkel valmistub Andre oma meeskonnaga tulevaks hooajaks peamiselt garaažis, kus tehakse uuele võistlussõidukile viimast lihvi. Kui auto juures on viimased küsimused lahendatud, loodetakse jõuda tegeleda ka sõidutreeninguga. Kuna uue auto ehitamine on kulukas ning aeganõudev protsess, üritab Andre ära hoida olukorda, kus tulemus jääks juhi (füüsise) taha- seetõttu on ta alustanud ka füüsilisi treeninguid.

Vana auto (2013.a Olerex Eesti mv  sarjas osales Andre valge-roosa Lada Samaraga) hooldusega tegelesid möödunud hooajal Tõnu Riivik, Tarmo Kurg, Tauno Klaar, Toomas Pettai ning Raul Bleier, Uut autot ehitab peamiselt Tõnu Riivik, kellele on nõu ja jõuga abiks Valter Teppan.

2013. aastal oli meeskonna peasponsoriks Pohjanmaan ning suursponsoriteks Recticel-Madrazzi ning Rauduks.eu. Lisaks panid õla alla Antsla Inno, Haage Agro, Škoda esindus Auto100, ITW Construction, Paadi Pagar, Tartu Mill, Haugas Transport, Fedak Eesti, BioOil, Kaur Trade, Eesti Pagar ning Justino Arendus.

2014.aasta eesmärkide kohta ütles Andre, et esialgu sooviks kohaneda uue autoga ning seadistada see võimalikult kiireks. Hetkel on kindel osalemine EM etapil Soomes. Juhul kui saame Eestis hakkama ning kiirus ka ennast rahuldab, võib mõelda ka teistele EM etappidele.

Teoreetiliselt on Andre enda arvates tema parim tulemus 2009. a meistritiitel noorteklassis. Samuti hindab ta etapivõitu Jäärajasõidu EKV sarjas ning aasta kokkuvõttes kolmandat kohta, kuna konkurents on nn „igamehealadel“ tihedam.

Järgmise hooaja konkurentidel soovitab Andre tegeleda võistlussõidukite arendamisega, kuna aasta-aastalt läheb konkurents üha tihedamaks. Andre teab omast kogemusest, et ühel aastal konkurentsivõimelise autoga ei pruugi järgmisel aastal enam suurt midagi korda saata 🙂