20.08 Erilised autod Maanteemuuseumis – EST RX

20.08 Erilised autod Maanteemuuseumis

Märkamaks ja tunnustamaks meie maanteedel liikuvaid erilisi sõiduvahendeid, kutsub Eesti Maanteemuuseum kõiki autoomanikke, kes on oma sõidumasina kas ümber ehitamise või ise valmistamise teel visuaalselt silmatorkavaks muutnud, 20. augustil maanteemuuseumisse tähistama 115 aasta möödumist esimesest autoesitlusest.

 

Külastajate abiga valitakse selgitatakse välja kõige uhkem masin ning autasustatakse fotokonkursi “Maanteede Uhkus” võitjat.

 

PÄEVAKAVA
13.00 eriliste sõidukite saabumine, paigutamine Greideri väljakule
13-15 sõidukite tutvustus, hindamine
14.00 keskkonnateemaline haridusprogramm „Roheline tee“ (eelregistreerimisega!)
15.30 Maanteede Uhkuse fotokonkursi võitja autasustamine, külastajate lemmiku välja kuulutamine (parimatele auhinnad)

 

Kohal on Addinol, kes paneb välja oma eriauhinnad.

Eesti Rallikrossi Komitee ja rallikrossi meeskond Reinsalu Sport paneb välja Division1 klassis sõitva Škoda Fabia WRC, millega võistleb Andri Õun.

 

Täiendav info ja registreerimine 15.augustini telefonil 5186684 või e-kirja teel riinu.raim@mnt.ee

Kell 14 eriprogramm “Roheline tee”

Ökofestivali eriprogrammi eesmärk on heita pilk erinevatele liikumisviisidele minevikust ning tutvustada rohelisi alternatiive tänases liikluses.

 

PROGRAMMI SISU

• Ringkäik Teeajas – arutleme ja vaatame, milliseid liikumisviise ja liikumisvahendeid on inimene läbi aja kasutanud. Milliseid materjale kasutati teedeehituses ja liiklusmärkide valmistamiseks? Miks ja kuidas asendus keskonnasäästlik hobune raudruuna ja autoga? Millal võidutsesid jalgrattad? Kõike seda näeb ja kuuleb liikudes koos giidiga mööda unikaalset ajaloolist teeruumi, mis kulgeb muinasajast tänapäeva. Kestus: 35min
• Elektriauto tutvustus. Vaatamiseks on väljas Eestis toodetud elektrikabriolett ZEV Seven. Kuuleme, millised on elektriauto eelised sisepõlemismootori ees ning kuidas aitab elektriauto kasutamine keskkonda säästa. Kestvus: 15min
• Keskkonnateemaline viktoriin. Kestus: 15min

Viktoriini võitja saab preemiasõidu elektriautoga ZEV Seven (autojuhi kõrval)

 

Eelregistreerimisega telefonil 799 3057. Grupi suurus 20 inimest.

Programmis saab osaleda muuseumipiletiga

 

Allikas: http://muuseum.mnt.ee