Andri Õun ning Andre Kurg NEZ-sarja I etapil Lätis edukad – EST RX

Andri Õun ning Andre Kurg NEZ-sarja I etapil Lätis edukad

Möödunud nädalavahetusel alustas 2016.aasta nelja-etapilise sarjaga NEZ-rallikross. I etapp toimus Spordikompleks 333l. Võistlejaid oli seitsmest riigist kokku 36. Antud võistlusel tegid kaasa ka Reinsalu Spordi võistlejad Andri Õun ning Andre Kurg.

NEZ Super 1600 klassis võistles Andre Kurg varasemalt Eesti rallikrossi sarjas sõidetud Škoda Fabiaga. Finaalis koos lätlase Arnis Odinsiga käis võitlus esikoha nimel lõpuni välja. Finaali viimasel ringil läbisid mõlemad jokkeri, milles oli kiirem Andre Kurg, kes ühtlasi võttis ka esimese etapi võidu. Kolmandaks tuli Olerex EMV sarjas varasemalt kaasa teinud lätlane Eliss Dukalskis.

Klassis NEZ Supercars oli Andri Õuna peamine konkurent valgevenelane Vadzim Kishkurna. Valgevenelase auto jäi aga tehnilise vea tõttu rajalt kõrvale, mistõttu võttis esikoha Andri Õun. Teiseks tuli norralane Frode Aalberg ning kolmandaks soomlane Teemu Patsi.

Pikem filmitud võistluse video:

NEZ 2000 etapivõit kuulus eelmise aasta meistrile Christian Sandmole, teine oli Dennis Christensen ning kolmas Crazy Mike.

NEZ Open klassis võttis võidu Ola Froshaug, kes jätkas hoolimata esimeses sõidus auto üle katuse keeramise. Poodiumi teisele astmele tuli Raimo Kauttio ning kolmandale Edmunds Erglis.

Tiimide arvestuses on esimesel kohal Norra, kellele järgnevad Soome, Läti, Eesti, Taani, Valgevene ning Leedu.

Kogu pildivalikut saab vaadata SIIT.

NEZ-sarja teine etapp toimub juba sel nädalavahetusel samuti Lätis, mil sõidetakse Bikernieki rallikrossirajal.

Fotod: Rihards Baumanis/Baumanis Motorsport Photography

www.nez-rallycross.eu