Tuttav auto, uus juht! – EST RX

Tuttav auto, uus juht!

Uusi sõitjaid lisandub ja lisandub ning see teeb meil meele üha rõõmsamaks. Oma osalemist uuel hooajal on teada andnud selline mees nagu seda on Oliver Oberg. Oliver on 27-aastane Pärnu mees, kes igapäeva elus tegutseb digi- ja veebiagentuuri Division Interactive disainerina.

Selle eest, et Oliver rallikrossi sattus, tuleb meil tänada eelmisel hooajal sõitnud sõitjat Erki Kolditsat. „Kiirused ja autod on mulle alati meelt mööda olnud. Eks ole linna peal peal tänavaautoga igasuguseid lolluseid tehtud. Rallikross tundus hea koht, kus seda ürgset kiiruste tungi ohutult vabaks lasta ning pingeid maandada. Ning eks ta mingis mõttes oli ka lihtsalt juhuste kokkulangevus, kus kellelegi muutus rallikross pisut vähem atraktiiseks ja kellelegi teisele tundus see uue huvitava hobina,“ kommenteerib Oberg.

Oliver nimet hakkabki konkurentsi pakkuma klassis SuperCar ja seda endise Erki Kolditsa Subaru Imprezaga, mis on saanud uue värvi- punase. Samuti tehti ka mõningaid keretöid. „Ilmselt vanad sõitjad teavad, millega tegemist on!“

Hetkel tunnistab mees ausalt, et ega ta väga rallikrossis sõitvate inimestega ja rallikrossis toimuva kursis ei ole, kuid lubab seda kindlasti parandada. Sellest tulenevad ka tema sihid ja eesmärgid tulevikuks: „Kindel soov on pisut paremini hakata orienteeruma autospordis üldiselt ning saada veidi teadmisi tehnilisepoole pealt. Kui selle käigus toimub mingi areng ka sõiduoskustes, olen rahul. Mingeid otseseid sihte lõpptulemustes ei ole seadnud ja sellise tühja koha pealt hetkel ei näe sellel ka mõtet. Aga kindlasti ei see tähenda seda, et ma maksimaalselt ei kavatseks pingutada või konkurentidele kuklasse ei hakaks hingama.“  Praeguse seisuga on mehel plaan võimalikult paljudel etappidel osaleda ja lõpetada. Esialgu küll ainult Eesti rallikrossis. Samas ei välista ta võimalus, et lööb tulevikus kaasa ka mõnes muus sarjas väljaspool Eestit.

Kuigi nii Oliverile endale kui ka tema sõpradele ja lähedastele on rallikrossi täiesti uus ja huvitav ala, on kõik väga entusiastlikud ja ootusärevad. „Seni on kõik üsna positiivselt suhtunud ning toetavad mu ettevõtmist. Tunne on hea – hammas on verel!“

L.K