Täna lõppes FIA European Rallycross Championship Super1600 klassi hooaeg – EST RX

Täna lõppes FIA European Rallycross Championship Super1600 klassi hooaeg

Sel hooajal saime kaasa elada neljale eestlasele Janno Ligurile, Siim Salurile, Andre Kurele ja Robert Reinsalule, kes osalesid erinevatel etappidel FIA European Rallycross Championship etappidel. Siim Saluri ja Janno Ligur sõitsid kaasa kogu meistrivõistluste sarja. Viies meile tuntud sõitja, kes osales samuti kogu sarjas oli lätlane Janis Baumanis, kes võitis paralleelselt ka Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis SuperCar klassi meistritiitli.

Foto: Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2015.a hooaja lõpetamisel Janno Ligur, @PiretJaani

ItaaliaRX etapp peeti Franciacorta rajal, mis oli kohandatud rallikrossi sõitmiseks. Laupäeval olid ilmastikuolud sõitjatele soodsamad, kuna erinevalt pühapäevast ei sadanud vihma.

Janno Ligurile ei toonud Itaalia etapp punktilisa, kuna tema auto mootor loobus edukast koostööst sõitjaga juba esimeses eelsõidus. Meeskond küll püüdis asja parandada, kuid kahjuks sel etapil see 100% ei õnnestunud ja Jannol jäi püüdmata palju vajalikke punkte.

Siim Saluri näitas nädalavahetusel head kiirust, kuigi teises eelsõidus purunenud esirehv rikkus head autotunnetust. Seetõttu ei julgenud Siim Saluri poolfinaalis üleliigseid riske võtta ja lõpetas oma poolfinaali 4. kohaga, mis aga kahjuks finaali edasipääsu ei taganud.

Foto: Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2015.a hooaja 1. etapp Allan Muuk ja Siim Saluri, @PiretJaani

Janis Baumanis kindlustas endale meistritiitli juba neljanda eelsõidu järel, kui eelsõidute punktisumma oli piisav meistriks tulekuks. Janis Baumanis andis intervjuu WorldRX Livestreamis Neil Cole´le:

Neil Cole:”Mis tunne on olla Euroopa meister Super1600 klassis?” 

Janis Baumanis: ”Mul pole sõnu! Tunne on imeline! Suur tänu tiimile, mu perekonnale ja kõigile sponsoritele, kes andsid mulle selle võimaluse. See on lihtsalt imeline! On raske sõnadesse panna mida ma tunnen. See on mulle sel aastal juba teine tiitel, kõigepealt tulin Eesti Supercari meistriks ja nüüd Euroopa Super1600 meistriks. See on perfektne!”

Neil Cole: ”Nüüd tuleb veel vaid võita viimane etapp.”

Janis Baumanis: ”Ma loodan, et võidan eelsõidud, seejärel poolfinaali ja siis tahan ka loomulikult finaali võita.”

Foto: Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2015.a hooaja lõpetamisel Valdur Reinsalu ja Janis Baumanis, @PiretJaani

Seitsme etapi kokkuvõttes võitis Janis Baumanis (Läti) 158 punktiga, teine oli Ulrik Linnemann (Taani) 134 punktiga ja kolmas Krisztian Szabo (Ungari). Janno Ligur oli kokkuvõttes 10.kohal 57 punktiga ja Siim Saluri 11.kohal 47 punktiga.