Tagaveolist esi vastu enam kindlasti ei vaheta – EST RX

Tagaveolist esi vastu enam kindlasti ei vaheta

Kui enne eelmist hooaega tehti rallikrossis muudatus, et noored hakkavad koos startima esiveoliste klassiga Super1600 ja ka kõikide noote autod peavad vastama esiveolise klassi tingimustele, tekitas see segadust nii mõneski sõitjas, eriti aga noormehes nimega Marten Teppan. Mis edasi? Tema autoks oli ju tagaveoline masin, millega ta tehtud muudatuste tõttu enam juunioritega koos sõita ei saanud. Oli valida, kas ehitada uus esiveoline auto või minna rinda pistma täiskasvanutega klassis Touringcar. Valik tehti viimase kasuks ja tundub, et Marten tehtud otsust ei kahetse.

Marten Teppan on vaid 14-aastane Tartu poiss, kes õpib Tartu Erakooli 8.klassis. Lisaks rallikrossile tegeleb ta ka veel aerutamisega, milles tal on ette näidata päris häid tulemusi. Lisaks võib ta oma spordialade kogemustepagasisse lisada ka kardisõidu, kergejõustiku ja tennise.  Oma hobideks peab ta lisaks veel autode ehitamist ja ESTfieldiga ringrajal võistlemist.

Rallikross aga tundub olevat hetkel ala, kuhu poiss püsima tahaks jääda, kuid kõik sõltub sellest, kas ta suudab leida piisavalt toetajaid.  Kui jätkatakse, siis seda kindlasti tagaveoliste klassis ja uuel masinal, milleks saab olema BMW.

Kahjuks tehnika tõttu sai ta möödunud hooajal osaleda palju vähem kui planeeritud oli. Kuid hipodroomil oli ta kohal. „Hipodroomi etapp oli minu jaoks kõige põnevam ja edukam. Mulle meeldib suurel kiirusel autot ohjata ja seal läksid kiirused ikka päris suureks!“

TouringCar klassi kohta on noormehel öelda vaid häid sõnu: „Klass on viis pluss!  Ainult, et võiks olla rohkem osavõtjaid. Mulle isiklikult meeldib täiskasvanutega rohkem võistelda, kuna neil on rohkem kogemusi ja närvi. Praegusel hetkel võin öelda, et tagaveoliste klassi ei vaheta kunagi esiveo vastu!“