Sten Ojale Soome meistrivõistluste avaetapilt seitsmes koht – EST RX

Sten Ojale Soome meistrivõistluste avaetapilt seitsmes koht

 

Eesti rallikrossisõitja Sten Oja jaoks algas hooaeg Soome rallikrossi meistrivõistlustel   seitsmenda kohaga. Esimesena A-finaalist välja jäänud Sten Oja oli hooaja algusega rahul, tehnika toimis ja esimene etapp andis kerge ülevaate sellest, mis ees ootamas on. Kindlust lisas ka kolmandas eelsõidu voorus välja sõidetud oma klassi viies aeg.

Kaheliitrise turbomootoriga varustatud neljaveolise Mitsubishi Lancer EVO 6 autoga sõitev Sten Oja näitas Vetelis toimunud rallikrossi Soome MV esimesel etapil korralikku kiirust. Kuiva ilmaga asfaldil sõidetud võistlusel oli sellel aastal terve Soome sarja kaasa tegev Sten Oja oma eelsõidu aegadega B-finaalis. Sealt pääses edasi kaks kiiremat, kuid sellel korral pidi Sten Oja konkurentide paremust tunnistama ja jäi B-finaalis kolmanda koha saanuna esimesena A-finaali ukse taha. Sten Oja kaotus teise koha saanud Mika Vaaranmaale oli 0,8 sekundit ja B-finaali võitnud Martti Simonenile 2,8 sekundit. See tähendas Sten Ojale Super Car klassi seitsmendat kohta.

Sten Oja: „A-finaali koht oli üsna käeulatuses, sõitsime koos, kuid kahjuks ei õnnestunud konkurendist mööduda. Samas saab rahul olla, sest saime väga kõva kogemuse. Täna jäi pisut ka võimsuse taha, sellel rajal oleks meie autoga olnud raske esimesele kuuele vastu saada. Seega jään huviga ootama järgmist etappi Kouvolas, mis on mulle tuttav ja kus on ka kruusaosa sees.“

 Sten Oja võeti konkurentide poolt soojalt vastu, tema tegemiste vastu tundis aktiivselt huvi kohal viibinud Soome meedia, Eesti sõitja osalemist Soome sarjas tervitati ka korraldajate poolt.

Sten Oja järgmine start on 19. mail Tallinnas Hipodroomil sõidetav Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste teine etapp. Nädal peale seda sõidetakse Soome meistrivõistluste etapp Kouvolas.