Soomes toimuval EM- ja MM-etapil teevad eestlased ajalugu – EST RX

Soomes toimuval EM- ja MM-etapil teevad eestlased ajalugu

28-29.juuni Lõuna-Soomes, Kouvolas, peetaval MM-ja EM-etapil teeb esmakordselt igas võistlusklassis kaasa eestlane.

Täna avaldatud entry list (eesti keeles registreerunute nimekiri) kohaselt on igas võistlusklassis osalemas vähemalt üks eestlane. FIA World Rallycross Championship (maailmameistrivõistluste) arvestuses SuperCar klassis on registreerunud Andri Õun Ford Fiesta Mk7 ja Valdur Reinsalu Ford Fiesta Mk7. Need mehed on ka eelmistel aastatel väljaspool Eestit võistlemas käinud ja enda kiirust tippudega võrrelnud. Valdur Reinsalu jaoks on see sel hooajal esimene start, samal ajal kui Andri Õun on Olerex Eesti mv rallikrossis hoidmas üldarvestuses 3.kohta.

SuperCar klassis on eelregsitreerunud kokku 27 sõitjat, kellest 7 on soomlased, 2 eestlased, 3 rootslased, 3 norralased jne. Kui Norra MM-etapist võttis osa ameeriklane Ken Block, siis Soomes saab stardis näha ameeriklast Tanner Fousti.

Super1600 klassis on Soome etapile euroopameistriõistluste arvestuses registreerunud kolm eesti sõitjat. Sarjas kaasategev Siim Saluri on stardis enda selle aasta võistlusautoga Citroen C2-l. Siim sõitis ka Olerex Eesti mv 2.etapi Piiroja rallikrossirajal, seal oli ta stardis enda “vana” võistlusauto Peugeot 206-ga.  Janno Ligur on “käe soojaks” saanud juba Norras peetud võistlusel, kus sõitis end väga tublilt välja poolfinaali. Janno hoiab Olerex Eesti mv rallikrossis üldarvestuses 2.kohta. Soomes on rajal näha ka Andre Kurge, kel hetkel Olerex Eesti mv arvestuses kogutud 50 punkti, mis teeb temast vaid ühe punktiga meistrivõistluste arvestuses liidri.

Super1600 klassis on kokku registreerunud 15 sõitjat, teiste seas Norra etapi võitja ja eelmisel aastal Olerex Eesti mv rallikrossis sarjas sõitnud Janis Baumanis (LVA), taanlane Ulrik Linnemann, leedulane Ernestas Stoponkus, tatarstanist pärit Rasul Minnikhanov jne.

Esmakordselt FIA European Rallycross Championship presented by Monster Energy võistlustel on eestlane ka TouringCar klassis! Nimelt on oma uue võistlusautoga väljas Ruve Veski, kes paneb end proovile euroopa paremikuga. Ruve Veski BMW RX120 on võistluste ainuke BMW. Ruvele pakuvad teiste seas konkurentsi sellised mehed nagu Anders Braten (NOR), Daniel Lundh (SWE) ja Jari Järvenpää (FIN). Kokku on TouringCar klassis eelregistreerunud 11 sõitjat.

Registreerunute nimekiri: http://www.fia.com/sites/default/files/entry_lists_decisions/files/Entry%20List_Rd4%20WorldRX_Kouvola_FIN.pdf