Tanner Foust võitis RX 4.etapi Soomes Kouvolas – EST RX

Tanner Foust võitis RX 4.etapi Soomes Kouvolas

Samal ajal kui Eestis toimus Olerex Eesti Rallikrossi kolmas ja ülipõnev etapp, leidis Kouvolas aset Euroopa Meistrivõistluste 4.etapp. Tegemist oli esimese etapiga, mida oli võimalik vaadata nii interneti kui tv kaudu lives. Kõik kes vaatasid on kindlasti rahul, sest edastuse kvaliteet oli äärmiselt hea. SuperCar etapivõidu võttis teist korda tänavu Euroopa sarjas võistlev Foust, kes samuti võitis ka esimesel etapil Inglismaal.Lisaks Foustile jõudsid finaali Timerzyanov, Hansen, Doran, Solberg ja Bakkerud. Võites ülivõimsalt poolfinaali, oli Solberg mees keda vaadata ning täpselt nii ka läks. Õnnestunud stardi järel võttis Solberg ohjad enda kätte ning suutis vältida kõiki erinevaid kokkupõrkeid, mida seljataga oli äärmiselt palju. Poolteist ringi enne lõppu andis aga alla amortisaatori ja õõtsa vaheline polt, milel tagajärjel oli edasisõit võimatu. Ohjad võttis üle Tanner Foust, kellele järgnes tänavusel hooajal palju ebaõnne kogenud Timur Timerzyanov ning edukalt oma koha eest Liam Doraniga võistelnud Timmy Hansen.

Eestlastest võistles SuperCar klassis Reinsalu Sport sõitjad Andri Õun ja Valdur Reinsalu. Õun koges ebaõnne kohe esimeses eelsõidus kui tehnilise vea tõttu tuli sõit katkestada. Reinsalu võttis aga 20.koha 27 võistleja hulgast, jättes seljataha nii mõnegi tuntud nime. Kolmandas eelsõidus tuli Andri Õuna autol mõlemad tagumised rehvid velgedelt maha ning edasisõidul polnud mõtet. Neljandas eelsõidus aitas Jos Jansen kaasa Reinsalu spinnile, ent olenemata sellest jätkati sõitu. Kokkuvõttes Reinsalule 23.koht ning Õunale 25.koht.

Esiveoliste ehk Super1600 klassis võttis eestlastest osa eelmisel aastal ajalugu teinud Janno Ligur ning tänavu uue Citröen C2 soetanud Siim Saluri. Kahjuks aga oli Janno Liguri väike kokkupõrge Ulrik Linnemanniga, mida Ligur kommenteeris järgnevalt “kokkupõrke tagajärjel jäi õlipumba rihm ainult paari millimeetriga peale, mistõttu ei läinud õlisurve tuli põlema ja tagajärjeks purunenud mootor”. Seetõttu jääb eestlasel vahele ka järgmine ehk Norra etapp. Siim Saluri jõudis aga poolfinaali ning tulemuseks poolfinaali viies koht ning üldkokkuvõttes 11 koht. Lisaks meie omadele võistles ka tänavu esimest hooaeg Euroopa sarjas sõitev lõunanaaber Reinis Nitiss, kes võttis teise järjestikuse võidu. Teise koha saavutas meeskonnakaaslane Ildar Rakhmatullin ning kolmanda Eric Faren.

Tagavedustes toimus suur kokkupõrge Robin Larssoni ja Derek Tohilli vahel, mis jättis esikoha eest võidelnud Larssoni rajaäärde. Tohillil õnnestus küll jätkata, kuid avarii tagajärjel möödus Roman Castoral kes hoidis oma kohta kindlalt lõpuni. Kolmanda koha võttis Daniel Lundh.

JRX ehk juunior rallikrossi sarjas võidutses William Nilsson, Magda Anderssoni ja Kevin Hanseni ees.

Tulemused

Pildid

LIVE ÜLEKANNE

Päev 1: 

Päev 2: 

Pilt: rallycross.hu