FIA Monster Energy Euroopa Meistrivõistlused Rallikrossis esimese etapi võitis Tanner Foust – EST RX

FIA Monster Energy Euroopa Meistrivõistlused Rallikrossis esimese etapi võitis Tanner Foust

2013 FIA Monster Energy Euroopa Meistrivõistlused Rallikrossis (RX)
Lydden Hill, Inglismaa, 31.03-01.04

Wildcard´i sõitja Tanner Foust võitis 2013 FIA Euroopa Rallikrossi Meistrivõistluste I etapi SuperCar klassis.
2013 FIA Euroopa Rallikrossi Meistrivõistluste I etapp, koostöös Monster Energy´ga ei olnud ameeriklasest TV-staari Tanner Fousti jaoks lihtne. Esimeses eelsõidus lõhkus ta oma autol rehvi, kuid järgnevad väga head ajad eelsõitudes lubasid tal osa võtta poolfinaalist. Poolfinaalis tegi Tanner Foust väga hea sõidu, mis tagas talle koha finaali esireas, kus ta kordas oma head sooritust ja võitis finaali.

Teine SuperCar klassis oli noor soomlane Jussi-Petteri Leppihalme, kes näitas imelist võitlusvaimu, olles kolmas poolfinaalis ja pääsedes edasi finaali. Jussi-Petteri Leppihalme startis finaalis viimasest reast, läbides kohe esimesel ringil jokkeri, saavutas ta edu nende ees, kes käisid jokkeris järgmistel ringidel.

Valitsev meister Timur Timerzanov võitis teise poolfinaali ja startis Tanner Fousti kõrval finaalis esireast. Kui Tanner Foust sõitis põhiringil esimeses kurvis, käis Timerzanov ära jokkeris ja asus liidreid taga ajama. Kahjuks sõitis Timerzanov vastu äärekivi kolmandal ringil ja ei suutnud enam liidritega sama tempot hoida.

Timmi Hansen  oli eelsõitude staar, kuna sõitis neljast eelsõidust kolmes välja kiireima aja. Poolfinaalis sõitis Timmi Hansen välja teise koha, kuid finaalis ei õnnestunud tal valida ideaaltrajektoori, mistõttu ei võidelnud ta poodiumikohtade pärast.

Finaalis kolmanda koha saavutanud Davy Jeanney paigutati pärast tehnilist kontrolli kuuendaks, kuna tema auto ei vastanud reeglitele.

Petter Solbergi tagasitulek rallikrossi ei olnud norralasele kerge. Siduriprobleemis põhjustasid talle valestardi, misjärel ta unustas läbida jokkerit kaks korda. Ka teises eelsõidus oli tema autol samad probleemid. Norralane startis poolfinaali viimasest reast, kuid tema võidusõit ei kestnud kaua roolivõimu probleemide tõttu.

Super1600 klassis võitis taanlane Ulrik Linnemannm, kes vaatamata teises eelsõidus juhtunud õnnetusele võitis finaali mängleva kergusega. Teine oli venelane Vadim Makarov, kolmas oli rootslane Eric Faren. Äärmiselt head ja kiiret sõitu tegi ka Eestis mitmel korral võistlenud lätlane Renis Nitiss, kes küll finaalis pidi pisut ebaõnne kogema.

TouringCar klassis võitis iirlane Derek Tohill, kes koges kahel päeval nii siduri kui gaasi probleeme. Teine oli rootslane Robin Larsson ja kolmas tšehh Roman Castoral.

Täpsed tulemused: http://www.rallycrossrx.com/results