Rallikrossi meistrivõistluste seitsmes etapp taas 24.augustil Missos – EST RX

Rallikrossi meistrivõistluste seitsmes etapp taas 24.augustil Missos

Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis jätkuvad 24.augustil taas Võrumaal, Misso rajal. Alati suure hulga Lõuna-Eesti publikust kokku toov rada on ühtlasi ka mitmete sõitjate lemmikute hulka kuuluv. Tihtipeale on kuulda ka üksjagu Läti keelt, tänu piiri lähedusele.

Mitmele võistlejale kodurajaks olev rada pakkus eelmisel korral enim põnevust SuperCar klassis, kus Valgast pärit Ranno Bundsen kõva vastupanu Sten Ojale näitas. Kuigi Sten on juba mitteametlikult tiitli kindlustanud, võib siiski näha kõva lahingut. Lisaks võivad selguda ka nii Super1600 kui ka TouringCari tiitlid.

Missos püüavad SuperCaris võitu kahtlemata veel kõrgeimal astmel mitte seisnud Mait Pikkof (77p), kui ka Ranno Bundsen (61p). Nii Rannol, kui ka Oliver Obergil (61p) on võimalus tõusta ka enne viimast etappi üldarvestuse kolmandale kohale.

Esiveoliste klassis püüab kindlustada endale meistritiitlit Arvo Kask (123p), kel selleks tarvis vaid teenida 13p. Tema lähimaks jälitajaks on tõusnud hooaja debütant Jaan Pettai (88p). Üldarvestuse kolmanda koha peale läheb aga kõvaks rebimiseks, Priit Rebasel on 73p ja Erki Lind maas vaid kolme silmaga. Kaarte segavad ka eelmise, Põltsamaa etapi võitnud Janno Ligur ja pärast viimase etapi avariid taas naasev Janis Baumanis.

Kõige põnevam on seis hoopiski noorteklassis, kus Mart Tikkerbäril kogunenud 103p ja Casper Eeriksonil 100p. Kui kumbki meestest ei katkesta võistluste algfaasis, jääb viimane – otsustav lahing septembrisse.

Tagaveoliste klassis tasub kaasa elama tulla kõigil Kalmer Vahti (125p), kui ka Siim Sündema (92p) fännidel, sest kuigi mehi lahutab 33p, on siiski BMWga võistleval Siimul teoreetiline võimalus tiitel veel võtta. Kõvemaks lahinguks läheb aga poodiumi kolmanda koha nimel, Andrus Karu (76p) ja Margo Soometsa (69p) lahutab vaid 7p ning selline vahe on kahe järgijäänud etapiga veel täitsa tehtav.

Võistlussõidud algavad kell 11:00
Pilet 7€, alla 12-aastased tasuta.
Lisainfo ralli.local
Piltide autor: Tarmo Kalmist
KONTAKT
Eesti Rallikrossi Komitee
Madis Uibo
+372 520 2246
madis@ralli.local