Rallikrossi meistrivõistlused tagasi auto24ringil 29.juunil – EST RX

Rallikrossi meistrivõistlused tagasi auto24ringil 29.juunil

Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis naasevad Pärnu külje alla, auto24ringi rallikrossirajale juba 29.juunil. Vaid veidi enam kui kuu aega tagasi oli see rada veel enamikele sõitjatele täiesti tundmatu, kuid nüüd peaksid olema rada selge kõigile ja sõit selle võrra agressiivsem.

Palju publikut kohale meelitanud võistlusel sai eelmisel korral selgeks, et möödumine seal lihtne ei ole ja seda enam peab kasutama ehk hoopiski jõudu. Sellised olud hoiavad aga rivi koos ja eriti tähtsaks saab jokker-ringi võtmise õige ajastus.

Taaskord on võistlustele oodata sõitjatelisa ning vähemalt kolmes klassis startimas ka kõik esiotsa mehed. Endiselt on ehk põnevaimat rebimist oodata justnimelt võimsaimas SuperCar klassis, kus küll punktiliider Sten Oja (60p) on lähimast jälitajast üheteistkümne silma jagu ees, kuid selja taga madistamas nii Mait Pikkof (49p), kui ka Otto Täht (48p). Esikolmikuga võrdseid ringiaegu on näidanud senini ka ebaõnne ja tehnikaga maadlev Ranno Bundsen ja võitu tuleb ilmselt jahtima ka Piirojal kolmanda koha teeninud Helmet Palm.

Super1600 ehk esiveoliste klassis ei soovi ilmselt juba kolm korda järjest võitnud Arvo Kask (61p) ka sel korral esikohta käest anda, kuid igal etapil tõusvas joones liikunud Jaan Pettai (41p) sihib taaskord kõrgemale. Neile järgneb punktiarvestuses Priit Rebane 39 silmaga. Koos Super1600 pundiga sõidavad ka Junior1600 võistlejad, kellel kasutusel samasugustele tingimustele vastavad esiveolised. Sel korral on lisandumas või teisisõnu taas liitumas sarjaga Andre Teder. Neilegi on konkurentsi pakkumas taas Keiro Orgus (51p) ja Casper Eerikson (41p).

Tagaveoliste, TouringCar klassigi on end registreerinud uus mees – Rauno Rappu. Taas on muidugi kohal ka tabeliliider Kalmer Vaht (63p), temale järgnev Siim Sündema (47p) ja hetkel kolmandat kohta jagavad Andrus Karu ning Margo Soomets (mõlemal 30p). Mäletatavasti näitas Margo just eelmisel Audru võistlusel, kuni auto lagunemiseni, parimat kiirust ja Põltsamaal noppis ka oma esimese poodiumi. Ilmselt läheb senini kõik etapid võitnud Kalmer Vaht’il väga keeruliseks kõrgeima astme hõivamine.

Võistlussõidud algavad kell 11:00.
Pilet 7€, alla 12-aastastele tasuta.

Vaata ka eelmise etapi kokkuvõtet