Rallikrossi meistrivõistlused jätkuvad Põltsamaa lähistel Piiroja rallikrossirajal juba ülehomme – EST RX

Rallikrossi meistrivõistlused jätkuvad Põltsamaa lähistel Piiroja rallikrossirajal juba ülehomme

Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad Põltsamaal 10.augustil

Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis naasevad pärast pea kuuajast pausi, sel korral taas Põltsamaale, Piiroja rajale. Praeguseks on tegemist ühe populaarseima rajaga, mis toob alati ka suure hulga publikut ega jäta külmaks ühtegi võistlejat.

Põltsamaal asuv rada on ühtlasi koduseks paigaks ka mõnedele kiireimatele meestele Sten Ojale ja Arvo Kasele. Mõlemad on oma võistlusklassides ka hetkel punktiliidrid. Stenil on koduraja kohta üldiselt positiivsed sõnad: “Rajaprofiil on huvitav, lahtist pinnast rohkem, kui teistel radadel ja see sunnib teinekord ka rahulikumalt sõitma. Parim aeg tuleb vahel just siis, kui sõit eriti kiire ei tundugi.” Küsimusele, et milles see väljendub vastas Oja, et alati ei peagi kogu raja laiust kasutama vaid hoopis sisemist trassi sõites.

Põltsamaale lähevad taas võitu püüdma SuperCar klassis liider Sten Oja (102p), hooaja esimesel etapil võitnud Otto Täht (76p) ja alati vaatemängu pakkuv Mait Pikkof (60p). Alahinnata ei saa kindlasti ka Ranno Bundsenit, kel tehnika hooaja keskel pidama hakkas ja mees mitmel korral poodiumile tõusnud. Taas on rivis eelmiselgi hooajal võistelnud Priit Karjus Audi Coupe Quattroga. Esiveoliste rivi tõotab tulla selgi korral pikim, alustades kõik senised etapid võitnud Arvo Kasega (102p), Priit Rebase (73p) ja väga kindlat käega stabiilset sõitu teinud Jaan Pettaiga (71p). Lisaks neile muidugi ka kaartide segaja rollis Lätist pärit Janis Baumanis, kes ka võistlema tulles üldiselt poodiumitempos liikumas.

Tagaveoliste klassis on kohal kõik senised sõitjad eesotsas Kalmer Vahtiga (104p), Siim Sündema (79p) ja Andrus Karuga (59p) ning noorteklassiski senised punktisaajad. Sealne seis on eriti põnev, kahel võistlejal peaaegu identsed punktid ehk võitlus tiitli nimel jätkub Casper Eeriksoni (83p) ja Mart Tikkerbäri (82p) vahel. Kolmandat kohta hoiab 68 punktiga Keiro Orgus.

Võistlussõidud algavad kell 11:00 Pilet 7€, alla 12-aastased tasuta. Lisainfo ralli.local