Rallikrossi Eesti meistrivõistlustega liitub uus klass – EST RX

Rallikrossi Eesti meistrivõistlustega liitub uus klass

Rallikrossi Eesti meistrivõistlustega liitub järgmisel aastal uus klass BMW RX3000.

Rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistlustel on BMW RX3000 osutunud populaarseks, seni peetud kahel etapil on osalenud kokku 25 võistlejat. “Tehnilised tingimused võtame üle lõunanaabritelt, et neil oleks võimalik käia Eestis ja meie sõitjatel Lätis ning Leedus võistlemas,” rääkis EAL rallikrossikomitee esimees Mati Kask. “Uus klass on suhteliselt odav ja võiks saada menukaks ka Eestis.”

Uue klassi esimene proovivõistlus toimub juba 1. juulil Piiroja rajal toimuval rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapil. “Kui osalejaid on vähemalt kuus, paneme karikad välja. Eesti meistrivõistluste punktidele saab hakata võistlema alates 2024. aasta hooajast.”

BMW RX3000 autodega saab tutvuda näiteks 18. juunil Raassilla rajal toimuval Läti-Leedu meistrivõistluste etapil. Tehniliste tingimuste projektiga on võimalik tutvuda siin.

Uue tagaveoliste autode klassi lisandumine ei tähenda TouringCari kadumist. “Vähemalt esialgu võistlevad mõlemad klassid. TouringCar on suhteliselt kallis, teadaolevalt ei ole Eestis uusi autosid lisandumas ning ka Euroopa olulisemates sarjades seda klassi enam ei ole.”

EAL rallikrossikomitee ootab sõitjate arvamusi ja küsimusi aadressil kaskmati@gmail.com.

Uue klassi tehnilised tingimused võidusõiduautodele leiate www.estrx.eu/dokumendid

 

 

Kristjan Sooper